Скільки потрібно Трамп для заміни лампочки? - Світ - dt.ua

WashPost: Скільки Трампів потрібно для заміни лампочки?

13 лютого, 15:44 Роздрукувати

Двадцять років тому звичайна лампочка мало відрізнялася від лампи розжарювання, винайденої Томасом Едісоном. Але сьогодні все змінилося.

© Wikimedia commons

З усіх контрпродуктивних політичних кампаній, що проводяться консерваторами в останні роки, однією з найбільш ірраціональних була їхня війна з зусиллями федерального уряду по заміні ламп. Заміна всіх старих ламп розжарювання по всій країні дозволить заощадити дивовижну кількість енергії, що призведе до великої економії для споживачів та зменшення забруднення з часом. Але республіканці блокували зусилля адміністрації Барака Обами щодо проведення цієї політики, у якої не було недоліків, і зараз адміністрація президента США Дональда Трампа використовує свою владу над федеральними стандартами ефективності, щоб "звести її нанівець", пише у своїй редакційній колонці газета The Washington Post.

Автори зазначають, що двадцять років тому звичайна лампочка мало відрізнялася від лампи розжарювання, винайденої Томасом Едісоном. Вона була надзвичайно дешевою, але витрачала багато тепла і швидко перегорала. З доступними компактними люмінесцентними лампами і LED технологіями на горизонті, Конгрес у 2007 році постановив обрати вдосконалені лампи.

У міру того як виробники ламп інвестували кошти у виробництво світильників, які використовують ці оновлені технології, ціни знизилися. Хоча початкові етапи переходу викликали скарги на те, що для включення компактних люмінесцентних ламп потрібно якийсь час, і вони не випромінювали ту ж якість світла, що і старі лампи розжарювання. Однак нові лампи, особливо світлодіоди, включаються миттєво і випускають світло будь-якого відтінку. Початкові вкладення споживачів у більш дорогі лампи окупаються меншими рахунками за електроенергію, оскільки нові витрачають набагато менше енергії і працюють роками.

Все це сталося, незважаючи на те, що республіканці відмовили адміністрації Обами в можливості встановити нові стандарти ефективності згідно з законом 2007 року. Цей прогрес досягнутий завдяки тому, що закон містить положення про підтримку, що вимагає мінімального рівня ефективності від широко продаються ламп, починаючи з 2020 року. Перед відходом Обами, енергетическому департаменту вдалося затвердити ще одне правило, наполягаючи на тому, що поряд з найбільш поширеними лампочками, лампами для канделябрів, вбудованого освітлення, застосуванням у важких умовах і інші також підпорядковуються мінімальним стандартам 2020 року.

Це правило, яке адміністрація Трампа перенесла минулого тижня, щоб вирішити, незважаючи на те, що стандарти 2020 року заощадили б споживачам мільярди доларів на рік і 140 мільярдів кіловат-годин у вигляді енергетичних відходів - еквівалентно виробництву 45 вугільних електростанцій в 2025 році. Про це йшлося у Проектом інформування про стандарти електроприладів, який виступає за підвищення ефективності програм.

Виняток світильників та інших джерел світла стандарту 2020 року може скоротити приблизно половину кількості лампочок, які потрібні для використання більш досконалих технологій, припускають дослідження Національної лабораторії Лоуренса в Берклі. За оцінками Проекту з підвищення обізнаності про стандарти пристроїв, у 2025 році ця зміна коштуватиме споживачам додатково 12 мільярдів доларів на рік. І безболісне скорочення викидів залишиться на столі.

Читайте також: З вересня в ЄС відмовляються від звичайних лампочок

Існує припущення, що адміністрація Трампа спробує скасувати стандарти 2020 року в найближчі місяці, хоча це навряд чи буде законним.

Немає виправдання непотрібним енергетичним відходам і всім підставам для федерального уряду скоординувати рух до кращих ламп. Адміністрація Трампа, яка нічого не знає, має припинити скасування, резюмують автори редакційної колонки WashPost.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >