Всупереч Трампу США б'є по Росії все сильніше – The Economist

Поділитися
Всупереч Трампу США б'є по Росії все сильніше – The Economist Навіть якщо Росія буде вести себе добре, твіти Трампа цілком можуть підштовхнути сенаторів ухвалювати нові законопроекти проти Москви © depositphotos / studioflara
Один із сенаторів назвав нові обмеження для Росії "законопроектом щодо пекельних санкцій".

Здається, що тиждень проходить без новин про нові західні санкції проти Росії. Сергій Йолкін, один з найпопулярніших карикатуристів Росії, недавно опублікував карикатуру на президента Росії Володимира Путіна, де він тримає мобільний телефон біля вуха - "Щоб почути більше інформації про нові санкції, натисніть один", йдеться в підписі до рисунка, пише The Economist.

Тільки в серпні США наклали санкції на російські судноплавні компанії, обвинувачені у торгівлі нафтою з Північною Кореєю; накладені обмеження на торгівлю зброєю у зв'язку з отруєнням екс-російського шпигуна Сергія Скрипаля в Солсбері; і почали слухання в Конгресі щодо нових законів, покликаних покарати Росію за втручання у вибори. Подальші заходи, пов'язані з Скрипалем, можуть відбутися через три місяці.

Ринки намагалися використати свій вплив. Найбільша загроза для російської економіки пов'язана з двома запропонованими законопроектами: "Захист виборів від загроз", "Закон про червоних лініях 2018 року" (DETER) і "Про захист американської безпеки від Кремлівського акту агресії 2018 року" (DASKA).

Сенатор Ліндсі Грем, один з шести співавторів DASKA, назвав його "законопроектом про санкції з пекла". Коли інформація про його зміст потрапила в російську пресу на початку серпня, рубль впав до дворічного мінімуму, і ціни на акції російських державних банків почали падати.

Інвестори бачать кілька причин для занепокоєння. Головними з них є заборони на продаж нового державного боргу Росії та ліміти на операції державних банків. З державними кредиторами, на які припадає понад 60% сектора, заборона на деякі з них може змусити "реструктурувати фінансову систему", стверджує Наталя Орлова, головний економіст "Альфа-Банку" - найбільшого приватного кредитора Росії. Вона вважає, що США не може нав'язувати санкції в іранському стилі, такі як заборона на покупку російської нафти і газу без негативного впливу на світову економіку.

Між тим російська влада робить обережні кроки для підготовки. "У них є як захищена, так і ізольована економіка", - сказав Кріс Уїфер з Macro-Advisory. Російський центральний банк скинув або замаскував право власності на 80% своїх вкладів американський державний борг після запровадження санкцій у квітні. Уряд направляє додаткові доходи від зростання цін на нафту в поповнення свого фонду національного добробуту і нарощування резервів. І слабкий рубль фактично допомагає експортерам, хоча ціною більш високої інфляції.

Тим не менш, ніякі політичні кроки, що не дозволяють вивести російські війська із східної України, можуть зняти створювану санкціями невизначеність, яка послаблює інвестиції і заважає бюджетному плануванню. У порівнянні з роком раніше прямі іноземні інвестиції впали більш ніж на 50% у першій половині 2018 року. "Коли ризик - це борг, ви можете писати сценарії", - сказала Орлова. "Але коли ризик - це санкції, це неможливо зрозуміти". Багато бачать, що небезпека зростає в міру наближення до проміжних виборів у США.

Іронія полягає в тому, що ризик нових санкцій тепер виходить не тільки від Путіна, але і від Трампа. "Його підпорядкування Путіну на липневому саміті в Гельсінкі спонукало сенаторів до розробки DASKA", - сказав Ендрю Вайс з Фонду Карнегі за міжнародний мир. "[Законопроекти] народжуються через глибоку недовіру президенту, коли мова заходить про Росію", - вважає старший радник Сенату. Навіть якщо Росія буде вести себе добре цієї осені, твіти Трампа цілком можуть підштовхнути ухвалення законопроектів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі