ВПС Ізраїлю знають, як боротися з російськими С-300 в Сирії - Haaretz

Поділитися
ВПС Ізраїлю знають, як боротися з російськими С-300 в Сирії - Haaretz © Командування Повітряних сил ЗСУ / Facebook
ЗРК являють собою небезпечне оновлення для ППО Асада, але їх здатність загрожувати операціям ВПС Ізраїлю обмежена.

Сама заява Росії про передачі сирійським урядовим військам зенітно-ракетного комплексу С-300, і наслідки для залучених в конфлікт країн, перевищують самі можливості ЗРК, з якими ВПС Ізраїлю знають, як боротися, пише Янів Кубович для Haaretz.

С-300 і більш сучасна С-400 розгорнуті в Сирії з 2016 року. Досі російська армія використовувала їх для захисту своїх літаків і російських активів в Сирії. Але тепер рішення Росії про постачання системи означає, що комплекс буде передан силам режиму президента Сирії Бараша Асада.

Система "земля-повітря" С-300 була розгорнута ще в 1979 році радянською армією. До 2000 року систему поліпшили. Розширена версія, як і раніше, вважається однією з найскладніших у світі. У системи є ультрасучасний радар, який може ідентифікувати і відстежувати десятки цілей одночасно, особливо на далеких дистанціях, які можуть загрожувати ізраїльським літакам глибоко всередині Ізраїлю.

Комплекс може заробити досить швидко - від трьох до шести місяців. Батарея С-300 включає в себе радар, далекобійний радіолокаційний детектор, низькорівневий радар виявлення, командний центр і колісний ракета-носій. Час відгуку системи від виявлення до запуску становить всього кілька хвилин, що робить її набагато швидшою, ніж системи, які сьогодні стоять в Сирії. Система також може перехоплювати крилаті ракети і бойові літаки.

Протягом багатьох років Росія продавала систему різних країн - Вірменії, Китаю, Індії, Україні, Білорусі, Словаччини, Греції, Болгарії, Казахстану, В'єтнаму, Туреччині, Алжиру та Лівії. У 2015 році її поставили і в Іран. Тільки завдяки дипломатичному тиску система ще не була запропонована Сирії.

Сирія, у якої вже є одна з найбільш щільних систем протиповітряної оборони в світі в порівнянні з її розмірами, цікавилася С-300 ще в 1980-х роках, після першої Ліванської війни (1982 рік - ред.), але вона була змушена погодитися зі старою системою С-200 (SA5), яка все ще намагається погрожувати ізраїльським літакам під час рейдів в Сирії.

Представники ізраїльської оборони в минулому обговорювали можливе розгортання С-300 в Сирії. Безсумнівно, це небезпечна модернізація протиповітряної оборони Сирії, але її здатність до превенції операцій ВПС Ізраїлю обмежена, і ізраїльська армія зможе впоратися з системою за необхідності.

Автор зазначає, що розгортання цієї системи в Сирії сьогодні - не те, що потрібно Асаду. Сирійській армії потрібно буде підвищити кваліфікацію своїх техніків і операторів. Для цього знадобиться значне фінансування і робоча сила. В минулому Ізраїль також попереджав, що армія Асада може отримати цю систему і що якщо ракети будуть спрямовані проти Ізраїлю або літаків ізраїльських ВПС, армія знищить систему, а економічний і військовий збиток буде завдано Сирії, а не Росії – збиток, з яким Асаду доведеться зіткнутися в ці дні.

У системи є розвинені версії - С-400, які почали застосовувати в 2000 році, і С-500, яка здатна перехопити балістичні ракети. Очікується, що розробка С-500 буде завершена після 2020 року.

Раніше стало відомо, що сирійська урядова армія протягом двох тижнів отримає від Росії зенітний ракетний комплекс С-300 після того, як ППО країни збили літак радіоелектронної розвідки Іл-20. Такий комплекс здатний перехопити атаки з повітря на дальності в 250 кілометрів.

Нагадаємо, зв'язок з Іл-20 зник в 35 кілометрах від узбережжя Сирії. Літак РЕБ заходив на посадку на військову базу Хмеймім, в цей же час винищувачі F-16 ВПС Ізраїлю завдали ударів по сирії в провінції Латакія. Російський літак Іл-20 випадково збили з допомогою ППО урядових сил Сирії, яких у цей момент бомбили ВПС Ізраїлю. В результаті падіння літака загинуло 15 військових.

У Міноборони РФ заявили про те, що ізраїльські винищувачі не бачили Іл-20, який саме заходив на посадку, а також не попередили ЗС Росії в Сирії про підготовані удари, та пригрозили Ізраїлю "адекватними відповідними діями".

Ізраїль поклав всю відповідальність за збиття російського військового літака Іл-20 біля узбережжя сирійської провінції Латакія на режим Башара Асада. У збройних силах Ізраїлю вважають, що літак зазнав аварії через шкоду, завдану неточним і великим вогнем сил режиму Асада.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі