Війна в Сирії стає великою проблемою для Росії, як пророкував Обама – Bloomberg

Поділитися
Війна в Сирії стає великою проблемою для Росії, як пророкував Обама – Bloomberg Війна в Сирії стає тягарем для Росії. Ілюстрація © ТАСС
Витрати на військову операцію вже коштували Кремлю вдвічі більше, ніж він сподівався.

Президент США Барак Обама, якого частко критикували опоненти вдома за його нерішучу політику щодо Сирії, мав рацію, коли говорив, що Росія погрузне у сирійській війні.

Московські чиновники недооцінили серйозність втручання у цей конфлікт на Близькому Сході і не правильно розрахували, як довго російській армії доведеться захищати союзника Кремля Башара Асада. Тоді вони говорили про кілька місяців, але тепер сподіваються, що не втрапили у війну на кілька років. Про це на сторінках Bloomberg пишуть оглядачі Ілля Архипов і Генрі Маєр, нагадуючи, що сирійська авантюра Володимира Путіна триває вже три місяці.

Росія змушена вливати в Сирію великі матеріально-технічні і людські ресурси дуже швидкими темпами, чого не чекали у Москві. Російській стороні стає важко виконувати вимоги сирійської військової кампанії. Ціни на нафту продовжують стрімко падати і тягнуть за собою економіку Росії, поглиблюючи і без того проблемну кризу. Міноборони РФ навіть довелося відкласти деякі програми переозброєння, які вважалися пріоритетними.

"Операція триватиме щонайменше рік. Я більшого чекав від сирійської армії", - сказав заступник голови комітету з питань оборони Ради федерації Франц Клінцевич.

Оглядачі, з посиланням на неназваного чиновника в Москві, повідомляють, що від початку Кремль планував витратити на війну в Сирії 1,2 мільярди доларів до кінця 2016 року. Однак експерти Royal United Services Institute в Лондоні порахували, що після масової відправки солдатів і техніки щоденні витрати Москви на сирійську кампанію сягають 8 мільйонів доларів. Таким чином, річні витрати подвоюються до 3 мільярдів доларів.

"Путіну доведеться відправляти дедалі більше наземних сил в Сирію, ставити їх під удар, цим самими збільшуючи вірогідність затяжної операції. Один рік – це нереалістичний сценарій", - вважає аналітик German Marshall Fund of the U.S. Йорг Форбріг.

Експерт Royal United Services Institute і колишній російський розвідник Ігор Сутягін вважає, що зараз у Сирії перебувають близько 5 тисяч російських солдатів. І це вже вдвічі більше, ніж від початку розраховував Кремль.

Після трьох місяців війни в Сирії більше ніхто в Москві не недооцінює серйозність і складність цієї кампанії. Російські чиновники нарешті зрозуміли, що тепер їхня країна стала ворогом армії терористів з 40-50 тисяч досвідчених бойовиків з Чечні і Афганістану, перемогти яких малими силами не вдасться.

Раніше видання Washington Post писало, що Росія погрузне у війні в Сирії і зазнає нищівної поразки. Росія підтримує президента Сирії, пам'ятаючи про 1971 рік, коли Хафез Асад, батько нинішнього сирійського президента, влаштував переворот і скористався підтримкою СРСР. В обмін Кремль отримав військо-морську базу в місті Тартус. Тепер Москва відправила Дамаску зброю на 2,5 мільярда доларів. Однак це не допомогло армії, вірній Асаду, змінити ситуацію і відвоювати втрачені території. Проблема в тому, що пропрезидентські сили виснажуються і не поповнюються новими рекрутами.

В іншій статті видання Washington Post писало, що бездіяльність США в Сирії є розсудливою. Президент США завжди побоювався того, що в разі озброєння сирійських повстанців зброя може потрапити в руки угруповання "Ісламської держави". Автор статті вважає, що сьогоднішні події в Сирії доводять, що Обама мав рацію.

У минулому місяці Пентагон визнав, що одна четверта частина транспортних засобів та боєприпасів, які призначалися для передачі навченим США повстанцям, була передана терористичному угрупуванню "Нусра" (філія Аль-Каїди). Це перший раз, коли американські офіційні особи визнали таку передачу зброї, але, як повідомляється, але сталося це не вперше.

Видання The Wall Street Journal писала, що Вашингтон вважає умисними удари РФ з навченим США сирійським повстанцям. Росія була націлена на атаку сирійських повстанських груп, підтримуваних Центральним розвідувальним управлінням США. У Вашингтоні дійшли висновку, що ці авіаудари в Сирії по повстанських групах - навмисні спроби Москви, кажуть американські чиновники. "У перший день, можна було сказати, що це помилка", - сказав високопоставлений американський чиновник. "Але на третій і четвертий день стало очевидним - немає жодних сумнівів, що це робиться навмисно. Вони знають, куди вони б'ють", - сказав один із чиновників.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі