Війна між США і КНДР: якою вона може бути? - Bloomberg

Поділитися
Війна між США і КНДР: якою вона може бути? - Bloomberg В разі війни нейтралізувати швидко всю вогневу потужність Пхеньяна буде не просто. © belvpo.com
Усі можливі сценарії дуже ризиковані.

В той час, як для США зачиняється вікно можливості зупинити і недозволити режиму Кім Чен Ина збудувати ядерні міжконтинентальні ракети, експерти оціннюють військові сценарії для президента Дональда Трампа.

Він застеріг, що якщо КНДР і далі будуть вдаватися до погроз, вона зустрінеться з "вонем і люттю". Після того, як ООН запровадила нові жорсткі санкції, Пхеньян повторив свої запевняння, що ядерний арсенал йому потрібен для стримування вторгнення США. У Трампа ж вибір досить складний. Про це сьогодні пише Bloomberg.

Чи може США завдати дуже точний удар?

Вірогідно, цей підхід не вдасться. Ракети і ядерні об'єкти КНДР розосереджені і ретельно сховані в гористій місцевості. Якщо не знищити їх всіх одночасно, 10 мільйонів людей у Сеулі, 38 мільйонів людей в околицях Токіо і сотні тисяч американських солдатів на північному сході Азії будуть під загрозою стати жертвами ракетних ударів: звичайних чи ядерних. Якщо ж США зможуть успішно нейтралізувати весь північнокорейський ядерний арсенал, Сеул все одно буде під загрозою артилерійського удару.

Чому режим Кіма може вдатися до ядерного удару?

Директор програми нерозповсюдження зброї в Інституті міжнародних досліджень Інституту Мідлбері Джефрі Люїс вважає, що навіть обмежений удар з боку США може бути розцінений Пхеньяном як початок широкомасштабної атаки. Тому режим може вирішити скористатися ядерною зброєю.Тому американцям доведеться якимсь чином подати сигнал КНДР і Китаю, що точний військовий удар обмежений і немає потреби у ядерній відповіді.

Чи зміна режиму може бути сценарієм?

Зміна лідера не обов'язково буде означати зміну точки зору серед правителів КНДР. Кім Чен Ин навчався у Швейцарії, тож тривалий час провів у світі західних цінностей. Тому після смерті його батька були поширені плітки, що новий правитель може змінити політику Північної Кореї. Однак, північнокорейський диктатор показав, що вони помилялися. Більше того, якщо Кім Чен Ину буде загрожувати повалення, правляча кліка теж повинна бути усунена. А отже може з'явитися дуже довгий "розстрільний список". Тож у Китая, який боїться появи військ США і кризи з напливом біженців, є причини підтримувати нинішній режим.

Чи може початися повномасштабний наступ проти КНДР?

Широкомасштабне вторгнення було б необхідним для того, щоб швидко нейтралізувати артилерію і ядерний арсенал Північної Кореї. Але такий крок вимагає ретельної підготовки: розгортання американської вогневої сили, мобілізації військ у Південній Кореї і Японії, евакуації американських громадян з регіону. З огляду на такі дії КНДР може завдати удар першою. Китай і Росія теж можуть втрутитися.

"З реалістичної точки зору, війни треба уникнути. Якщо зважити всі здобутки і втрати, стає зрозумілим, що це божевілля", - сказав професор міжнародних досліджень Університету Йонсей у Південній Кореї Джон Делурі.

Якою може бути перша реакція КНДР?

Найвірогідніше, Пхеньян вирішить завдати артилерійський удар по Сеулу і околицях. Північнокорейська артилерія розгорнута вздовз кордону. Тож вона швидше може бути приведена в дію, ніж повітряні чи морські сили, так само як і балістичні ракети, націлені на південнокорейські, японські чи американські бази, на яких базуються ядерна, хімічна чи біологічна зброя. Південна Корея і Японія мають оборонні протиракетні системи, але немає гарантій, що вони зб'ють усі ворожі ракети і снаряди. Японія вже почала інструктувати своїх громадян з приводу того, що робити в разі ракетного удару. Напевне не відомо, чи КНДР може успішно вдарити балістичними ракетами по містах США, таких як Денвер і Чикаго. Але так само не відомо, чи зможуть оборонні системи США відбити такий удар, що посилює напругу.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати прискорили установку системи протиракетної оборони в Південній Кореї на тлі зростаючої напруги на Корейському півострові. Американська система ПРО повинна бути повністю готова вже до кінця 2017 року.

Як повідомлялося, раніше КНДР запустила ще одну балістичну ракету. Ракета перебувала в польоті 40 хвилин, після чого впала в море в виняткової економічної зоні Японії.

Нагадаємо, США ввели санкції проти компаній і громадян Росії, Китаю і КНДР за участь у розвитку ядерної програми Пхеньяну.

Детальніше про проблеми взаємодії світового співтовариства з ядерної Північною Кореєю читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Пхеньянська "стратегія ірраціональності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі