Вісім країн Євросоюзу виставили Росії вимогу вивести війська і техніку з території України

Поділитися
Вісім країн Євросоюзу виставили Росії вимогу вивести війська і техніку з території України Заяву зачитувала представник Великої Британії в ООН Карен Пірс
Під заявою підписалися Велика Британія, Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Італія, Бельгія та Німеччина.

Вісім країн-членів Європейського союзу в ході засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй закликали владу Російської Федерації вивести її збройні сили та техніку з української території; відповідну заяву перед початком засідання зачитала постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс на брифінгу, який транслювався на сайті Організації, передає "УНІАН".

Під заявою підписалися Велика Британія, Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Італія, Бельгія та Німеччина; країни вітають продовження Верховною Радою України дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

"Ми закликаємо всі сторони, особливо підтримуваних Росією сепаратистів, здійснити повне втілення Мінських угод, починаючи з всеосяжного режиму припинення вогню і відведення важкого озброєння", - наголошується в заяві.

Також йдеться, що вказані вісім країн підтримують врегулювання ситуації у рамках "Нормандського формату" з метою виконання Мінських угод.

"Ми переконані, що мирне врегулювання конфлікту можливе. Тільки прогрес на дипломатичному фронті дозволить нам наблизитися до того моменту, коли законні вибори, які заслуговують довіри, можуть бути проведені на сході України згідно з Мінськими угодами", - йдеться в заяві.

На завершення країни-підписанти озвучили вимогу до Росії вивести її війська з української території і перестати підтримувати терористів.

"Росія повинна зробити свій внесок шляхом припинення її фінансової і військової підтримки сепаратистів і виведення її збройних сил і військового спорядження з української території", - додали автори заяви.

Раніше стало відомо, що "вибори" нового ватажка "ДНР" призначено на 11 листопада. Тимчасово виконуючим обов'язки 7 вересня призначили так званого "голову народної ради ДНР" Дениса Пушиліна. Цього ж дня "народна рада ЛНР" також призначила вибори "депутатів парламенту" й ватажка псевдореспубліки на 11 листопада.

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль у зв'язку з намірами окупаційної адміністрації РФ провести на окупованій території "позачергові вибори" ватажків бойовиків.

Президент України Петро Порошенко підкреслив, що місцеві вибори в ОРДЛО можуть відбутися лише після деокупації регіону.

А в ЄС і США заявили, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії в рамках Мінських домовленостей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі