Виробник сиру з Росії мріє, щоб санкції діяли ще 10 років - The Economist

Поділитися
Виробник сиру з Росії мріє, щоб санкції діяли ще 10 років - The Economist Виробник сиру в Росії радіє забороні імпорту © Россельхознадзор
Російський бізнесмен після заборони імпортних сирів продає власний "пармезан", хоча не може його виготовити.

Війна проти України і санкції, які були введені за це проти Росії, стали втіленням мрії російського бізнесмена Олега Сироти. Раніше він керував ІТ-компанією, на яку працювали 30 людей. В нього була квартира в Москві і два автомобілі марок Toyota і Mercedes. Але події останніх двох років змусили його пригадати про дитячі мрії.

"Я завжди хотів працювати на фермі, доїти корів і робити сир", - сказав Сирота The Economist.

Росіянин розповів, що хотів почати свій сільськогосподарський бізнес, але боявся не витримати конкуреції європейського імпорту. До того ж корупція перетворювала втілення мрії на кошмар.

Але після окупації Криму і початку війни проти України все змінилося. Захід запровадив санкції проти Росії за агресивну поведінку, а Володимир Путін у відповідь заборонив імпорт продуктів з Євросоюзу.

Видання пише, що Cирота продав свій бізнес і переїхав в село за 60 кілометрів від Москви. Він позичив гроші у друзів і родичів, щоб відкрити своє виробництво сиру. А бізнес партнера знайшов через інтернет. Ним став росіянин, який працював на молочну компанію в Німеччині. Після цього росіянин найняв на роботу двох біженців з Макіївки, які переїхали в Росію і почав виготовляти "російський пармезан". Компанію свою він так і назвав: "Русский пармезан".

Російське ембарго збільшило попит на домашнє виробництво, оскільки до війни проти України РФ імпортувала 440 тисяч тонн сиру. Тепер ця кількість впала до 180 тисяч. Сирота каже, що вести новий бізнес складно, оскільки доводиться конкурувати з іншими виробниками молочних продуктів, які здешевлюють собівартість виробництва за допомогою пальмової олії. Однак найбільше бізнесмен боїться зняття санкцій проти Росії.

"Якщо Обама і Меркель продовжать санкції на 10 років, я поставлю їм бронзовий пам'ятник", - каже Сирота.

Його компанія виробляє дев'ять сортів сиру, але справдній пармезан поки лишається мрією. Російські стандарти заборонять використовувати непастеризоване молоко і мідні діжки, без яких пармезан не вийде. До того ж знайти необхідну кількість якісного молока в Росії теж не просто.

Сирота каже, що не підтримував Путіна до анексії Криму в 2014 році. Але тепер він змінив свою думку, тому що, за його словами, вторгнення в Україну і Сирію "наблизило країну до того стану, про який він мріяв з дитинства".

Наприкінці минулого року Россільгоспнагляд запропонував знищувати турецькі продукти, якими Росія замінила імпортні продукти із Заходу.

З 7 серпня 2014 року Росія ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу- США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.

Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі