Відстрочка голосування щодо угоди про Brexit викликає занепокоєння в Ірландії – The Times

Поділитися
Відстрочка голосування щодо угоди про Brexit викликає занепокоєння в Ірландії – The Times Brexit призначено на 29 березня 2019 року © EPA / SIMON DAWSON
Напередодні прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей оголосила про перенесення парламентського голосування по угоді на невизначений термін.

На карту поставлено майбутнє Великої Британії і доля ірландської економіки. Під час чергової хаотичної сесії в Палаті громад в понеділок британський прем'єр-міністр Тереза Мей звично зображала впевненість перед обличчям гучної опозиції, але насправді, вона схоже, грає ва-банк в надії на те, що ЄС здасться першим, пише британська газета The Times.

Проблема Мей в тому, що Брюссель може її обіграти. Країнам ЄС знадобилося менше сорока хвилин для того, щоб схвалити її угоду щодо Brexit під час позачергового саміту в листопаді. Після цього всі ключові політики об'єднання неодноразово повторювали, що жоден елемент цієї угоди не може бути переглянутий.

Британії знадобилося трохи більше часу, щоб виявити, що проблема відсутності підтримки угоди в парламенті може призвести до відстрочення голосування "на невизначений термін". Питання ірландського кордону – уникнення відновлення жорстко контрольованої кордону між Ірландією та Північної Ірландії – було першорядним з часу референдуму за Brexit.

Парламентське голосування щодо угоди відкладено тому, що абсолютно очевидно, що уряд зазнає нищівної поразки. Прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар знову повторив офіційну позицію країни, заявивши: "Угода щодо Brexit, включаючи "план зворотного ходу" щодо ірландського кордону, є єдиним варіантом". Цю заяву підтримав голова Європейської ради Дональд Туск, коли оголосив про проведення екстреного саміту ЄС у четвер.

"Ми не будемо переглядати угоду, в тому числі "план зворотного ходу", втім ми готові обговорити те, як сприяти ратифікації угоди у Великій Британії", - сказав він. Підтверджуючи одностайність з цього питання, парламентер Європарламенту щодо Brexit Гі Верхофстадт підкреслив: "Пам'ятайте, ми ніколи не підведемо ірландців".

Мей опинилася в пастці, намагаючись вирішити проблему, яку не можна вирішити. Вона запевнила розсерджений парламент у тому, що зможе отримати "додаткові гарантії" за непевним характером плану щодо ірландського кордону. Для прем'єр-міністра "гарантії" означають, що перегляд угоди можливий. Для ЄС "гарантії", мабуть, означають подальше роз'яснення того, що вже було погоджено.

Мей підвищила рівень тривоги, коли оголосила, що її уряд активізував підготовку до Brexit без угоди.

Це небезпечна гра. Оскільки дата нового парламентського голосування не оголошена, невизначеність зберігається по обидві сторони Ірландського моря. В урядових колах зростає розчарування щодо того, що вирішення політичних та економічних проблем відкладається доти, поки не буде прийнято остаточне рішення щодо виходу Великої Британії з ЄС.

Раніше ірландський уряд зробив висновок, що угода Мей краще, ніж жодна. Але останні події викликають серйозне занепокоєння на острові.

Читайте також: Глава Єврокомісії заперечує можливість повторних переговорів щодо Brexit

Раніше повідомлялося, що Мей хоче відновити переговори з Євросоюзом після скасування голосування в парламенті за Brexit. У вівторок британський прем'єр проведе зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Глава Єврокомісії заперечує можливість повторних переговорів з Brexit. Юнкер переконаний, що досягнута угода по Brexit є кращим. Напередодні Мей перенесла на невизначений термін голосування в парламенті щодо угоди про Brexit. Таке рішення глава уряду прийняла після численних попереджень з боку депутатів про те, що в разі невдалого голосування, це може призвести до краху уряду.

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС щодо Brexit, країни Євросоюзу прийняли угоду, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації. Згідно з ухвалою Європейського суду – вищої судової інстанції ЄС, Лондон все ще може в односторонньому порядку скасувати процес Brexit.

Зазначимо, на час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе брати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти до бюджету організації та визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон залишатиметься членом європейського ринку та Митного союзу.

Докладніше про наслідки Brexit для уряду Терези Мей читайте в матеріалі Олексія Коваля "Безвихідний вихід" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі