Відрахування українців до Пенсійнного фонду Польщі зросли в десять разів - ЗМІ

Поділитися
Відрахування українців до Пенсійнного фонду Польщі зросли в десять разів - ЗМІ Українці, працюючи в Польщі, роблять відрахування в Пенсійний фонд © відкриті джерела
Багато з тих українців, що працюють у Польщі, роблять відрахування до Пенсійнного фонду Польщі.

Значна частина українців, які працюють у Польщі, мають мають свої рахунки і роблять пенсійні відрахування в Польщі. Про це повідомляє АіФ - Україна з посиланням на польські ЗМІ та на звіт системи соціального страхування (ZUS) республіки. Згідно з даними ZUS, трудові мігранти сплачують страхові внески до Пенсійного фонду у розмірі понад 3 млрд. злотих в місяць (близько 0,79 млрд. доларів). Середня заробітна плата іноземця в Польщі становить 2600 злотих (близько 685 доларів) в місяць.

"Близько 1,5 мільйона робітників з-за кордону, в основному, з України, мають свої рахунки і роблять пенсійні відрахування", - наводить агентство витяги зі звіту "Іноземці в польській системі соціального забезпечення".

Згідно з польською статистикою, найбільша кількість мігрантів їде не з інших країн Євросоюзу, а з колишніх радянських республік - України, Білорусі, Молдови, Росії. З європейських держав головний постачальник мігрантів до Польщі - Румунія.

Більшість мігрантів - чоловіки віком від 20 до 49 років, на їх частку припадає 67,3% всього потоку. При цьому три з чотирьох іноземців, згідно зі статистикою ZUS, приїжджають з України і працюють в Мазовецькому, Великопольському та Сілезькому воєводствах.

Польська влада відзначає, що за 10 років кількість мігрантів, зареєстрованих у системі пенсійного фонду, зросла майже у десять разів: з 65 тисяч іноземців в 2008 році до 569,1 тис. осіб в 2018 році. Основне зростання припало на період з 2014 року, тобто після революції в Україні, за чотири роки число зареєстрованих в системі іноземців зросло на 444,8 тис. людей.

Німецький уряд планує включити до списку безпечних країн походження мігрантів ще 14 держав, серед яких Україна, Білорусь і Молдова. Мігрантів з "безпечних країн" значно легше депортувати з Німеччини, якщо їм відмовлять надавати притулок, а клопотання таких мігрантів щодо притулку розглядаються за прискореною процедурою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі