Відносини НАТО з Росією після саміту у Варшаві будуть на межі – WSJ

Поділитися
Відносини НАТО з Росією після саміту у Варшаві будуть на межі – WSJ У НАТО появилось много работы после саммита в Варшаве. © NATO/Flickr
Альянс вирішив зміцнити свій східний фланг і важливо, щоб Москва не інтерпретувала це як агресивний наступ.

Після саміту, на якому західні лідери підтвердили намір відправити війська в Балтію, командуванню НАТО тепер потрібно вирішити, де розмістити сили, як використовувати їх і як уникнути небезпечних непорозумінь під час операцій в такій близькості до Росії.

Про це сьогодні пише видання Wall Street Journal, додаючи, що політичним лідерам альянсу також доведеться пояснити свої дії Росії. Тому представники військового блоку в середу зустрінуться з послом Росії при НАТО Олександром Грушком, який вже пообіцяв підняти важкі питання щодо військової активності блоку останнім часом.

На додачу, потрібно вирішити, як саме розгорнути війська в Польщі і країнах Балтії, а також вирішити, якими будуть нові більш тісні відносини з ЄС в центральному Середземномор'ї і як зібрати до купи новий чорноморський флот. Американський генерал і новий верховних командувач сил НАТО в Європі Кертіс Скапарротті отримав завдання створити нові військові плани для стримування загроз, а також запобіжні механізми для того, щоб уникнути ненавмисного спалаху конфлікту з Росією.

Те, як будуть розвиватися відносини НАТО з Москвою, буде залежати від "російської поведінки" найближчими місяцями, а також від бажання Володимира Путіна виконати Мінські угоди. Про це сказала колишній Держсекретар США Мадлен Олбрайт, яка провела кілька зустрічей з чиновниками і військовими експертами на саміті у Варшаві. За її словами, Путін посилив напругу у відносинах з НАТО, а заодно і російські економічні проблеми.

"Коли у твоєї країни справи йдуть погано, з'являється потреба мати ворога", - сказала Олбрайт.

Найгірший сценарій, якого бояться у Вашингтоні, передбачає, що більша кількість наземних, військово-повітряних і морських сил в регіоні призведе до випадкового конфлікту під час чергових навчань. Такі непорозуміння траплялися в часи Холодної війни. І попри те, що лідери НАТО постійно запевняють у неможливості повернення до того історичного періоду, деякі чиновники непокояться, що такі катастрофічні інциденти цілком вірогідні.

У свою чергу видання New York Times пише, що Україну на саміті НАТО "поплескали по спині" і дали невеличкі обіцянки, про які Київ говорив з альянсом і раніше. Однак, попри слова підтримки в столиці Польщі, країни-члени впродовж останніх кількох місяців тиснули на Україну, змушуючи її провести вибори в Донбасі і піти на поступки агресивній Москві. А деякі члени Альянсу вимагають повернутися за стіл переговорів з Росією після двох років економічного тиску, хоча Кремль нічого не зробив для деескалації і не відмовився від війни проти України.

Тим часом, Столтенберг допустив надання Україні летального озброєння країнами НАТО. Столтенберг також висловив занепокоєння загостренням ситуації в зоні АТО і в черговий раз закликав сторони до виконання Мінських домовленостей.

Нагадаємо, раніше керівники країн-членів НАТО у підсумковій декларації саміту у Варшаві заявили про свою прихильність політиці відкритих дверей. Детальніше про значення і ймовірні підсумки саміту НАТО, що проходить у Варшаві з 8 по 9 липня, читайте в статті Володимира Кравченка "Саміт НАТО: східне крило з синьо-жовтою міткою" у "Дзеркалі тижня. України".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі