Відхід США з Тихоокеанського регіону лякає Китай – Washington Post

Поділитися
Відхід США з Тихоокеанського регіону лякає Китай – Washington Post Китай може зайняти нішу США в Тихоокеанському регіоні © Военная политика
Хоча це і наближає КНР до регіонального лідерства.

Відмова США від Транстихоокеанского партнерства дає серйозні бонуси Китаю, який вже кілька років критикує ідею договору. З іншого боку – відмова від договору вселяє в Пекін страх, що новий президент США таки вирішив виконувати свої передвиборчі обіцянки. Наступною такою обіцянкою може бути торгова війна з Китаєм.

Про це пишуть Емілі Раухала і Анна Фіфілд в матеріалі, Washington post. Вони відзначають, що рішення Дональда Трампа вийти з рамкової Тихоокеанського торгівельної угоди розцінювався, як сигнал про вихід США з Азії та подарунок Китаю. Останній – давній критик Транстихоокеанского співробітництва, вирішив не зловтішатися, проте дав зрозуміти про обережніший підхід до нової адміністрації США і занепокоєння про майбутнє.

Не дивлячись на те, що відмова США від договору може збільшити роль Китаю в Тихоокеанському регіоні, Пекін турбується про те, що ще може планувати адміністрація Трампа для регіону.

Під час передвиборної кампанії Трамп дуже часто згадував про торгівлю та Китай. Крім іншого він обіцяв відмовитися від Транстихоокеанского партнерства, відреагувати на валютні маніпуляції Китаю і поставити захмарний 45% тариф на товари, імпортовані з Китаю.

Договір про Транстихоокеанське партнерство був при смерті в понеділок, але інші загрози поки що зависли в повітрі – і це турбує Пекін.

"Можна вважати, що зникнення тиску Транстихоокеанского партнерства порадують Китай. Однак, це і величезна невизначеність, при якій не зрозуміло чи буде це вигідно Китаю", – зауважує експерт із зовнішньої торгівлі Пекінського університету бізнесу та економіки Ту Синьчуан.

Повідомлення про розірвання договору ознаменувало розворот від тієї політики, яку довго намагався проводити Барак Обама по відношенню Тихоокеанського регіону. Договір повинен був зменшити мита і обмеження для 12 країн, які представляють близько 40% світової економіки. Крім того, деякі пункти повинні були допомогти провести певні економічні реформи в таких країнах, як В'єтнам.

Адміністрація Обами акцентувала на тому, що нові ринки посприяють зростанню американської економіки. Крім того, партнерство було дуже популярною ідеєю серед союзників США в регіоні, наприклад у Японії. Навіть після того, як Трамп втілив свої погрози в життя, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе дав зрозуміти, що і далі буде намагатися переконати американського президента у важливості договору.

Відмова від Транстихоокеанского партнерства підштовхне багатьох союзників США в обійми Пекіна. Філіппіни і Сінгапур вже показують свою зацікавленість у регіональних проектах під егідою КНР.

Зараз Китай знаходиться в досить вигідному становищі і може зайняти ключові позиції в регіонально інтеграції. Цілком імовірно, що він буде активно просувати свої регіональні об'єднання або договори, де ключову роль відіграватиме Пекін.

Проблемою може бути те, що Китай сприймає це не як свій "золотий вік" в регіоні, а як період серйозної нестабільності США. У Пекіні побоюються початку торгової війни, так як Трамп орієнтований на протекціонізм, де американський президент головним ворогом бачить Китай.

Раніше повідомлялося, що Дональд Трамп підписав указ про вихід США з угоди про Транстихоокеанське партнерство, чим змусив переживати інших членів договору. Так представники Австралії і Нової Зеландії висловили надію в тому, що Китай зможе реанімувати ідею Транстихоокеанского партнерства.

До того під час економічного форуму в Давосі китайські чиновники заявляли, що Китай не проти взяти на себе роль глобального лідера. Однак відзначаючи, що такої мети у їх держави не було.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі