щороку в світі від забруднення атмосфери помирають близько 8,8 млн людей - Світ - dt.ua

Від забруднення повітря в Європі щороку помирає 800 тисяч людей - дослідження

13 березня, 2019, 04:13 Роздрукувати

З кожним роком на планеті все менше залишається місць, де можна вдихнути на повні груди. І все більше небезпеки таїться в повітрі міст.

Дихати стає все важче © gur.gov.ua

Великі міста все більше страждають від забруднення повітря. Тільки в Європі від хвороб, пов'язаних з цим, щорічно вмирають не менше 800 тисяч людей. Так вважає група німецьких учених, які довгий час проводили власні дослідження.

Ці дані, а також статтю Джона Монбіота публікує The Guardian. Джон Монбіот вказує: якщо Європа не відмовиться протягом найближчих 10 років від автомобілів, масштаби катастрофи стануть незворотними.

Ну а поки що, згідно з даними фахівців, кількість смертей, викликаних неякісним повітрям, подвоїлася в порівнянні з попередніми оцінками. Так, щороку у світі від забруднення атмосфери помирають близько 8,8 млн осіб. Найбільш тривожна ситуація спостерігається в ЄС. У дослідженні також наголошується, що середня тривалість життя в країнах Європи скоротилася більш ніж на два роки.

"Це означає, що від забруднення повітря щороку гине більше людей, ніж від куріння тютюну, — зазначив професор з університету Майнца Томас Мюнцель. — Можна уникнути негативного впливу куріння, проте не можна запобігти забрудненню атмосфери". В якості основної причини подібного явища експерти називають той факт, що, вражаючи легені, токсичне повітря чинить негативний вплив на кровоносну систему, сприяючи виникненню серцево-судинних захворювань, передає Капітал.

"Оскільки більшість забруднювачів повітря потрапляє в атмосферу в результаті спалювання викопних видів палива, нам потрібно негайно перейти на інші джерела енергії", — підкреслив професор Інституту хімії імені Макса Планка Йос Лелівельд. "Коли ми використовуємо чисту, поновлювану енергію, ми не просто виконуємо Паризьку угоду по клімату, але й підвищуємо ймовірність зниження смертності від забруднюючих повітря речовин до 55%", — зазначив він.

Вчені вказують, що дані про рівень смертності в різних країнах істотно розрізнялися. Зокрема, у Німеччині на 100 тис. осіб зафіксували 154 випадку ранньої смерті. При цьому середня тривалість життя зменшилася на 2,4 роки. У Великій Британії зареєстрували 98 смертей на 100 тис. людей при скороченні тривалості життя на 1,5 роки.

Читайте також: 92% населення земної кулі живе в районах з надмірним рівнем забрудненості повітря

Як повідомлялося, щорічно на території нашої держави утворюється понад 27,5 тис. несанкціонованих сміттєзвалищ, ліси перетворюються на смітники, а люди кидають папірці і недопалки просто посеред вулиці.

Детальніше про необхідність підвищення відповідальності за забруднення навколишнього середовища читайте в матеріалі Любомири Тимощук "Штрафи за сміття: в очікуванні істотних змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".За матеріалами: DT.UA / The Guardian / Капитал /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >