Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг трохи менший за Київ

Фото
Поділитися
Вчені чекали на цю подію два роки: тріщина у льодовику з'явилася ще у 2011-му, але розширювалася вкрай повільно. Тепер айсбергу належить виплисти з затоки в океан.

Гігантський айсберг площею понад 720 квадратних кілометрів (для порівняння, площа Києва - 839 кв. км.) відколовся від шельфового льодовика Пайн-Айленд, одного з найбільших і рухомих льодовиків в Антарктиці.

Тріщину в льодовику вчені виявили ще в 2011 році і відтоді чекали, коли ж величезне плато повністю відокремиться від льодовика і зможе відправитися у плавання по океану.

Нарешті, 8 липня німецький супутник TerraSAR-X зафіксував, що тріщина дійшла від одного краю льодовика до іншого. Окрім великого айсберга, від льодовика відокремився і його менший брат".

Коли тріщина у льодовику Пайн-Айленд була виявлена, вважалося, що айсберг відколеться вже через кілька місяців, десь на початку 2012 року.

За словами професора Ангеліки Гумберт з німецького Інституту Альфреда Вегенера, для вчених стало якоюсь мірою сюрпризом, що чекати в результаті довелося майже два роки.

Тепер найцікавіше, на думку професора, подивитися, скільки часу знадобиться айсбергу, щоб виплисти з затоки в океан. На це можуть піти місяці.

Гігантські айсберги відколюються від шельфових льодовиків Антарктиди раз на 6-10 років. Востаннє такі подібні крижані плато йшли у плавання в 2007 і 2001 роках.

Вчені підкреслюють, що сповзання льодовика в океан і утворення айсбергів - абсолютно звичайний процес і не пов'язаний з змінами клімату, які, втім, в Антарктиці теж чітко видно.

Найбільший із зареєстрованих айсбергів відколовся від шельфового льодовика Антарктиди в 2001 році. Його площа була 11 тисяч квадратних кілометрів. Це крижане плато дрейфувало в Південному океані кілька років, поки не розтануло.

За оцінками вчених, близько 10% всіх айсбергів Західно-Антарктичного крижаного щита утворюється саме на льодовику Пайн-Айленд, який втрачає більше льоду, ніж будь-який інший льодовик на планеті. !zn

Читайте також:

Унікальний льодовик в Аргентині обвалився на очах у туристів (ВІДЕО)

Жителі Аляски стають "кліматичними біженцями": під воду йдуть цілі селища

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі