Вибори в США виявили політичні і демографічні зміни – NYT

Поділитися
Вибори в США виявили політичні і демографічні зміни – NYT Соратники Клінтон впевнені у виборцях Флориди, які завжди голосували за республіканців, і сумніваються у перемозі в Мічигані, де вже років 30 перемегали лише демократи. © Premium_shots / Depositphotos
Там, де демократи колись були популярними, тепер може перемогти республіканець.

Незвичайна і часто огидна президентська кампанія 2016 року стосувалася змін у демографії і політичних союзах двох великих партій в США. І от чого варто чекати від виборців, яким настав час сказати своє слово.

Про це сьогодні пише New York Times, додаючи, що зробити висновки щодо того, як змінилася американська "президентська" мапа, можна на основі того, де Гілларі Клінтон була у понеділок. Вона була впевнена у своїх шансах перемогти у Флориді – штаті, в якому президент-республіканець Джордж Буш-молодший переміг двічі. Натомість два із останніх чотирьох днів вона провела в Мічигані, де жоден республіканець не переміг жодного разу з 1988 року.

Соратники Клінтон висловлюють впевненість, що результати будуть очікуваними. Вони так вважають здебільшого через оптимізм щодо Колорадо, Флориди, Невади і Вірджинії. Однак вони менше впевнені в успіху в Мічигані і штатах, таких як Айова і Огайо.

Це неймовірний поворот з огляду на те, які популярними були демократи на Середньому Заході США і на велику історію політичної боротьби на Півдні і частково на Заході США. Однак, вони, схоже, втратили підтримку значної частини білого робочого класу і тепер почали опиратися на виборців, які стали повнолітніми на початку 2000-х років і мешкають в околицях таких міст, як Денвер, Маямі, Лас-Вегас і Вашингтон.

З огляду на ці спільноти, стає зрозуміло, чому партія Клінтон отримала таку структурну перевагу у Колегії виборців США. Однак ці вибори можуть також наблизити той день, коли виборці на периферії стануть недосяжними для політиків. Вони ілюструють, що демократи втратили і що вони здобули.

Клінтон може нарешті пробити гендерну перешкоду в Білому домі, але історичне значення її кандидатури не привернуло до себе таку ж увагу, як те, що Барак Обама став першим афроамериканцем на посаді президента США. Попри всі грубі заяви Дональда Трампа про жінок, увага до кандидатури Клінтон не збільшилася. В цей же час, в кожному складному штаті частка виборців-жінок серед тих, хто проголосував раніше, була вищою, ніж на виборах в 2012 році. Тож потенційно вони можуть "покарати" Трампа за його неприйнятні слова щодо жінок.

Тим часом, у Дональда Трампа є лише один реальний спосіб перемогти на виборах: мобілізувати погано освічених білих виборців, щоб компенсувати втрату підтримки добре освічених і не білих американців. Американські опитування свідчать, що Трамп значно популярніший серед неосвічених білих мешканців США, ніж Мітт Ромні був у 2012 році. Однак Клінтон все одно попереду у президентській гонці.

Якщо дані досліджень правильні, Трамп має великі шанси перемогти в місцях, на які роками опиралися демократи. Приміром, за республіканця цього разу можуть проголосувати в місті Скрантон, штат Пенсільванія, Янгстаун, штат Огайо, чи Дулут, штат Міннесота.

Ще одним вирішальним фактором на виборах може стати активність іспаномовної громадяни США, яких Трамп образив.

Нагадаємо, що в США почалися вибори президента. Цього разу в 10 штатах боротьба за крісло президента буде тривати особливо напружено, оскільки там жоден кандидат поки не отримав впевненої переваги. Такими штатами стали Аризона, Колорадо, Флорида, Айова, Невада, Північна Кароліна, Пенсільванія, Вірджинія і Нью-Гемпшир.

Тим часом, в Демократичній партії сумніваються, що перемога Клінтон допоможе їм в Конгресі. Аналітики вважають, що Республіканській партії, швидше за все, вдасться зберегти більшість у Палаті представників і у Сенаті.

Нагадаємо, що в США почалися вибори президента. Цього разу в 10 штатах боротьба за крісло президента буде тривати особливо напружено, оскільки там жоден кандидат поки не отримав впевненої переваги. Такими штатами стали Аризона, Колорадо, Флорида, Айова, Невада, Північна Кароліна, Пенсільванія, Вірджинія і Нью-Гемпшир.

Cтежте за перебігом виборів президента США в онлайн-трансляції на DT.UA.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі