Венесуельська поліція розігнала марш опозиції на парламент

Поділитися
Венесуельська поліція розігнала марш опозиції на парламент Лідер опозиціонерів Хуан Гуайдо закликав відновити протести проти режиму Мадуро © Хуан Гуайдо/Twitter
Тисячі людей були залучені в зіткнення на центральних вулицях столиці.

У центрі столиці Венесуели - Каракоса поліцейські сили, вірні президентові Мадуро, застосували сльозогінний газ, розганяючи багатотисячний марш прихильників опозиційного лідера Хуана Гуайдо, повідомляє Reuters.

Тисячі противників режиму Ніколаса Мадуро вийшли на вулиці Каракаса, слідуючи заклику Хуана Гуайдо. Демонстранти попрямували в центр столиці, маючи намір дійти до будівлі Національної Асамблеї Венесуели - парламенту, який контролюють партії, лояльні чавистскому режиму.

На шляху протестуючих поліція звела барикади, спираючись на які спеціальні підрозділи обстріляли людей гранатами зі сльозогінним газом. Атака поліцейських змусила прихильників Гуайдо відступити і розсіятися. Сам Хуан Гуайдо, коментуючи подію, заявив, що такі дії влади демонструють тоталітарний характер правлячого режиму.

"Диктатура думає, що зможе примусити нас замовкнути, - заявив Гуайдо, - але ми представляємо потужну більшість, яка здатна змінити країну".

В останні кілька тижнів Гуайдо, обраний опозиційними депутатами парламенту президентом Венесуели у 2019 році, закликає всіх супротивників Мадуро відродити масові протести, які послабшали після останніх парламентських виборів, на яких перемогли політичні об'єднання лівого спрямування. Марш до парламенту мав для опозиції особливе значення, оскільки депутати попереднього скликання, які обрали Гуайдо, вважають чинний парламент незаконним.

Співробітники спецпідрозділу венесуельської поліції незабаром після мітингу затримали кілька людей з найближчого оточення Гуайдо.

У лютому Гуайдо провів велике міжнародне турне, зустрічаючись крім інших лідерів з президентом США Дональдом Трампом. Організацією демонстрації в Каракасі Гуайдо демонструє, що зберігає масову підтримку і здатний мобілізувати своїх прихильників для активних дій.

Держсекретар США Майк Помпео заявляв, що Вашингтон працює над стратегією, яка змусить Мадуро піти і забезпечить в країні демократичні вибори. Помпео також підкреслював, що демократична зміна влади у Венесуелі повинна відбутися до кінця 2020 року, причому перед цим слід сформувати тимчасовий перехідний уряд.

Про економічні проблеми Венесуели, пов'язані з боротьбою за контроль над державною монополією на експорт нафти, втручання Росії і причини протистояння США з режимом Мадуро читайте в статті Олександри Ковальової "Венесуельський плацдарм "Роснефти"".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі