Велика Британія планує збільшити кількість винищувачів F-35 у своїх ВПС

Поділитися
Велика Британія планує збільшити кількість винищувачів F-35 у своїх ВПС Велика Британія - одна з тих небагатьох країн, які можуть дозволити собі придбання та утримання високотехнологічних F-35 © elintelecto.com
Спрямоване до США замовлення повинно подвоїти кількість винищувачів у складі британської армії - 16 таких же літаків вже знаходяться на озброєнні країни.

Велика Британія планує придбати у США ще одну партію з 17 новітніх винищувачів-перехоплювачів п'ятого покоління F-35В; нові винищувачі надійдуть на озброєння військово-повітряних сил держави у період між 2020 і 2022 роками, заявив міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон, передає прес-служба відомства.

Замовлення повинно подвоїти кількість цих винищувачів у складі ВПС - 16 таких же літаків вже знаходяться на озброєнні країни, а ще два були замовлені раніше. В цілому, Британія планує придбати для своїх збройних сил 138 F-35В протягом десяти років; партія у 17 винищувачів - один із заходів у рамках контракту на 6 мільярдів доларів за програмою F-35.

"Наші військові і промисловість відіграють провідну роль у програмі F-35. Ми зараз створюємо можливості, які змінять правила гри, і незабаром будуть готові до дій на фронті. Ця програма створена для того, щоб принести у британську економіку величезний приріст у 35 млрд фунтів стерлінгів, і для наших компаній буде приємними новинами, що зараз багато інших реактивних літаків поставлено на виробництво", - заявив Вільямсон, коментуючи рішення про придбання літаків.

Зазначимо, розробка новітніх винищувачів ведеться з 1990-х років. Їхня вартість оцінюється у 400 мільярдів доларів. На даний момент у США поставлені на озброєння 245 винищувачів F-35, більшість з яких отримали військово-повітряні сили.

В бойових умовах вперше в світі застосували американські винищувачі п'ятого покоління Lockheed Martin F-35 Lightning II Військово-повітряні сили Ізраїлю. Це сталося 22 травня, винищувачі завдали удару по об'єктах Хамасу в секторі Газа.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в новітньому багатофункціональному винищувачі-бомбардувальнику F-35 Lightning II, який крім США є тільки у Туреччини та Ізраїлю, після деякого терміну експлуатації виявили несподівану і досить серйозну уразливість - при заправці в польових умовах винищувачі потребують додаткового захисту від попадання блискавок.

Нагадаємо, 12 жовтня США заборонили всім винищувачам F-35 Lightning II п'ятого покоління, які стоять на озброєнні Військово-повітряних сил країни та країн-союзників, підніматися в небо; польоти були припинені для пошуку серйозного дефекту, ймовірно через який один літак розбився, а другий був пошкоджений.

Рішення провести перевірку всіх новітніх винищувачів прийняли після того, як 28 вересня в американському штаті Південна Кароліна під час планового польоту вперше за історію застосування зазнав катастрофи літак F-35, точні причини загибелі якого до цих пір точно не встановлені, хоча попередні висновки комісії свідчать про дефект паливопроводної трубки у двигуні літака.

Аварії зазнав літак F-35B - бойова машина з укороченим зльотом і вертикальною посадкою, розроблена під потреби Корпусу морської піхоти США.

Раніше на базі морської піхоти у Північній Кароліні у квітні стався ще один подібний інцидент - тоді пілотові F-35B довелося екстрено посадити винищувач через спрацьовування паливного індикатора.

15 жовтня Військово-повітряні сили Ізраїлю оголосили про завершення усіх перевірок та відновлення польотів наявних на озброєння ВПС ЦАХАЛу F-35I Adar.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі