Вбивство Шеремета має вигляд попередження з Москви – Wyborcza

Поділитися
Вбивство Шеремета має вигляд попередження з Москви – Wyborcza Шеремет был заметным критиком Кремля, который сбежал от режима в Украину. © Twitter/pavelsheremet
На думку польського оглядача, показова розправа над журналістом стала попередженням для росіян, які з України критикують жорстокість Кремля.

Відомого в Україні, Росії і Білорусі журналіста Павла Шеремета не просто вбили, а влаштували йому страшну розправу, щоб бачив весь Київ і навіть світ.

"З роками мій електронний записник з телефонами людей, яких зустрічав в Росії, ставав все товстішим. І тепер він перетворився на братську могилу колег. Так я писав трохи більше ніж півроку тому. І от це знову сталося. Павло Шеремет. Тільки позавчора в Києві я збирав номери українських коментаторів для репортажу про російських політичних біженців, які обрали життя в Україні. Телефон Павла навіть не встиг ще внести в записник", - пише на сторінках Gazeta Wyborcza Вацлав Радзівінович.

Він нагадує, як вчора на розі вулиць Богдана Хмельницького і Івана Франка в Києві автомобіль, в якому їхав Шеремет, вибухнув через закладену в ньому бомбу. Детонатор, на думку оглядача, був або з таймером, або приведений в дію дистанційно.

"Момент і місце вбивства було вибрано невипадково. Цілий Київ, поспішаючи на роботу, повинен був побачити авто у вогні з тілом відомого журналіста", - пише польський оглядач, додаючи, що напад був дуже старанно продуманий.

Шеремет завжди їхав на роботу на радіостанцію "Вести" одним і тим же шляхом за кермом того ж автомобіля, який належав його громадянській дружині і засновниці "Української правди" Олені Притулі. Діджеї на радіо, не знаючи ще про трагедію, заспокоювали слухачів, що Шеремет спізнюється, але, напевне, з'явиться в ефірі як завжди.

Радзівінович нагадує, що журналісту "вдалося уникнути смерті" 16 років тому в рідній Білорусі. Тоді у Мінську Шеремет, який вже встиг стати "ворогом" президента Олександра Лукашенка, мав зустрітися зі своїм оператором Дмитром Завадським. Але той загадково зник. І до цього часу ніхто не знає, де і як він загинув. Сам Шеремет на той час вже мав за плечима три місяці арешту і дворічний умовний вирок, який, опираючись на абсурдні звинувачення, виніс йому суд Лукашенка. Згодом Шеремет заснував білоруський опозиційний ЗМІ і написав біографію білоруського диктатора під заголовком: "Випадковий президент". За це його в 2010 році позбавили громадянства Білорусі.

Однак, на думку польського оглядача, навряд чи за вбивством Шеремета міг стояти Лукашенко, який звик з опонентами розправлятися таємно.

Читайте також: Західні дипломати і урядовці про смерть Шеремета: це удар по свободі і майбутньому України

"З того, що мені відомо, Шеремет також не становив настільки велику загрозу українським олігархам, щоб їм було вигідно влаштовувати таке показове вбивство", - пише Радзівінович.

Він зауважує, що Шеремет був одним з найбільш відомих представників російських політичних емігрантів в Україні – групи людей з гучними іменами, які з-за кордону завдяки підтримці української влади і свободи, яку в них відібрали вдома, критикують Путіна, створюючи сильний супротив Кремлю.

"Ми зі своєї, а росіяни зі своєї історії знаємо, наскільки великий вплив на перебіг подій може мати еміграція. Взяти хоча б історію "Колокола" Олександра Герцена. Показова розправа в серці Києва мала вигляд попередження від Москви для цих емігрантів", - вважає польський журналіст.

Журналіст Павло Шеремет загинув в Києві рано вранці в середу, 20 липня. Його автомобіль був підірваний вибуховим пристроєм, яке було закладено під сидінням водія. Автомобіль належав засновниці "Української правди" Олені Притулі. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів.

Поліція розслідує трагедію як умисне вбивство, а також розглядає ще кілька версій, у тому числі, можливість замаху на саму Олену Притулу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі