Вакцини від коронавірусу: як їх розробляють у світі

Інфографіка
Поділитися
Вакцини від коронавірусу: як їх розробляють у світі © Я-здоров.ру
Дослідники прискорюють випробування вакцини і сподіваються, що вона буде готова через 18 місяців.

У всьому світі проти SARS-CoV-2 розробляється понад 90 вакцин. Дослідники випробовують технології їх cтворення, при цьому деякі групи науковців вже почали вводити препарати добровольцям. Журнал Nature показав механізм набуття імунної відповіді організмом людини, передає "Довколаботаніка" у Facebook.

Множина вакцин

Зазначається, що усі вакцини проти коронавірусу мають на меті запроторити в організм антиген, який не спричинить захворювання, але спровокує імунну відповідь. Це стане захистом, який може блокувати або вбивати вірус, якщо людина заразиться.

@dovkolabotanika

Наразі існує щонайменше вісім типів вакцин, які розроблені проти коронавірусу та проходять випробуванння.

Вакцина на основі вірусу

Принаймні сім команд розробляють вакцини проти COVID-19 з використанням самого коронавірусу в ослабленому або інактивованому вигляді. Крім того, багато існуючих вакцин зроблені таким чином (вакцини проти кору та поліомієліту), але вони вимагають проведення масштабних перевірок на безпечність.

Компанія Sinovac Biotech в Пекіні розпочала випробування інактивованої версії SARS-CoV-2 на людях.

Вакцина на основі вірусних векторів

Над створення вакцини на основі вірусних векторів працює близько 25 наукових груп. Вони використовують вірус кору або аденовірус, які генетично змінені так, що вони можуть виробляти коронавірусні білки в організмі. Ці віруси ослаблені, тому не можуть викликати захворювання.

Вакцина на основі нуклеїнових кислот

Близько 20 науково-дослідних команд намагаються використовувати ДНК або РНК для створення білка коронавірусу. Саме він має викликати імунну відповідь в організмі. Нуклеїнова кислота вставляється в клітини людини, які продукують копії білка вірусу (найчастіше S-білок).

Білкова вакцина

Багато розробників вакцин хочуть вводити коронавірусні білки безпосередньо в організм. Фрагменти білків або білкових оболонок, які імітують зовнішню оболонку коронавірусу, також можуть бути використані.

Хто створює вакцини?

Понад 70% фірм, які досліджують створення вакцини проти COVID-19, - приватні.

Клінічні випробування починаються з невеликих досліджень безпеки на тваринах і людях, після чого проводяться значно більші випробування, щоб визначити, чи викликає вакцина імунну відповідь.

Дослідники прискорюють ці кроки і сподіваються, що вакцина буде готова через 18 місяців.

Читайте також: Вакцина проти COVID-19 повинна стати надбанням всієї планети – Макрон

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що вакцину від коронавірусу можуть так і не створити. Є ймовірність, що людству доведеться змиритися з коронавірусом і вчитися, як з ним жити. У короткостроковій перспективі міста вийдуть з карантину, знімуть обмеження і повернуть деякі свободи, однак, вони будуть під пильним контролем з боку держав. Тестування і фізичні спостереження стануть частиною нашого життя. Але в багатьох країнах раптове рішення повернутися до самоізоляції може з'явитися в будь-який момент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі