В Євросоюзі знизилася кількість нелегальних мігрантів

Поділитися
В Євросоюзі знизилася кількість нелегальних мігрантів Мігрантів все частіше повертають з Європи в свої країни © depositphotos.com / vverve
Все менше мігрантів намагаються потрапити до Європи морем

Кількість нелегальних мігрантів, які прибули в країни Євросоюзу в 2019 році, була найнижчою за останні шість років. Пов'язують це з колосальною кількістю людей, які спробували дістатися до Європи морем і загинули або були повернуті назад у свої країни - з тих пір мігранти все рідше використовують морський шлях.

Про це в п'ятницю, 17 січня, заявив директор Агентства із охорони зовнішніх кордонів ЄС Frontex Фабріс Леггері, передає DW.

Так, за даними Frontex, нелегальна міграція знизилася на 92 відсотки порівняно з рекордним напливом в 2015 році, це відбулося передусім завдяки значному скороченню кількості мігрантів, які намагалися дістатися Середземним морем з Північної Африки до берегів Італії та Іспанії.

У той же час збільшилася кількість мігрантів, які намагалися потрапити до ЄС через його східні кордони - Грецію, Болгарію та Кіпр. Там кількість перетинів кордону нелегальними мігрантами торік була на 46 відсотків більшою, ніж у 2018 році, зазначають у Frontex. Така ж тенденція простежувалася у Хорватії та Угорщині.

За словами Леггері, найчастіше намагалися потрапити до ЄС афганці та сирійці, чому сприяли воєнні конфлікти та політична нестабільність. Дедалі більш несприятливі умови для афганців в Ірані та Пакистані, як зазначається, також стимулювали їхню міграцію.

У той же час кількість мігрантів, яких з країн ЄС депортували до країн їхнього походження, зросла. Як зазначив очільник Frontex, торік до країн походження повернули майже 16 тисяч людей. Багатьох з них було повернуто на батьківщину комерційними авіарейсами, що Леггері назвав "надзвичайно ефективним" методом.

Найбільше повернули додому мігрантів з таких країн, як Німеччина, Італія, Франція та Бельгія, а основними країнами, які приймали назад своїх громадян, були Албанія, Туніс та Грузія.

Нагадаємо, засноване у 2004 році агентство Frontex зі штаб-квартирою у Варшаві аналізує міграційні потоки і надає технічну та експертну підтримку в охороні кордону країнам, уздовж яких проходять зовнішні кордони ЄС, зокрема Італії та Греції. На даний момент триває формування постійного резерву Frontex, його чисельність до 2027 року має становити 10 тисяч осіб. Frontex повинен мати змогу надавати, за потреби, допомогу і за межами кордонів ЄС. Тим часом наплив нелегальних мігрантів до Євросоюзу останніми роками зменшується.

Канада може стати єдиною країною, яка із задоволенням буде приймати мігрантів за умови, що вони володіють досить високими навичками у своїй професії. До 2022 році Канада розраховує прийняти понад мільйон мігрантів з усього світу.

Про це сказано в мандаті, переданому прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо міністра імміграції, біженців та громадянства Маркові Мендичино, повідомляє Українська правда.

"Ви повинні упевнитися в ефективному впровадженні підвищених показників міграційного плану на 2020-2022 рр., залучаючи до Канади понад мільйон постійних мешканців протягом цього періоду".

Держава повинна сфокусуватися на "запрошенні висококваліфікованих фахівців, здатних допомогти побудувати сильну Канаду", підкреслив Трюдо.

Прем'єр-міністр Канади також запропонував подбати про надання притулку правозахисникам, яким на батьківщині загрожує небезпека.

"Необхідно ввести окремий канал прийому біженців, щоб надати безпечний притулок захисникам прав людини, журналістам і гуманітарним працівникам, яким загрожує небезпека, мета - переселити 250 осіб протягом року".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі