В ЄС розчаровані підсумками конференції ООН з клімату – заява

Поділитися
В ЄС розчаровані підсумками конференції ООН з клімату – заява У Брюсселі незадоволені тим, що далеко не всі держави підтримують Паризьку кліматичну угоду © Facebook/European Union in Ukraine
Єврокомісія дипломатично висловила надію на досягнення консенсусу в майбутньому.

Керівництво Європейського Союзу залишилося незадоволеним результатами 25-й конференції ООН зі змін клімату, але сподівається, що наступного року лідери держав представлять довгострокові стратегії скорочення викидів.

"Викликає розчарування те, що після багатьох років напруженої роботи, особливо протягом останніх двох тижнів, ми не змогли дійти згоди щодо статті 6 про стимули для скорочення викидів зараз і в майбутньому, не підриваючи цілісності навколишнього середовища", - йдеться в спільній заяві Єврокомісії і фінського головування Ради Євросоюзу, поширеній увечері в неділю, 15 грудня.

При цьому Єврокомісія дипломатично зазначила, що учасники конференції наблизилися до Угоди як ніколи раніше, що може стати основою для майбутнього консенсусу.

Особливу стурбованість у Єврокомісії викликала відсутність згоди щодо прозорості, незважаючи на виняткову важливість цього питання для виконання Паризького кліматичної угоди.

Укладачі заяви нагадали, що на саміті ЄС в Брюсселі в п'ятницю було представлено "Зелений пакт для Європи" - дорожню карта включення кліматичних дій в усі напрямки своєї політики. Члени ЄС зобов'язалися досягти кліматичної нейтральності Євросоюзу до 2050 року.

"Ми не можемо підтримати глобальні правила, які підірвали б цілісність навколишнього середовища і повернули б нас назад, замість того, щоб йти вперед", - зазначили в Єврокомісії.

В ЄС також висловили надію, що 2020 рік стане "роком зростаючих амбіцій", і на 26-й конференції ООН у Глазго держави представлять довгострокові стратегії у відповідності до цілей Паризької угоди. Принаймні, Євросоюз готовий це зробити.

Як повідомлялося, 15 грудня у Мадриді відбулася 25-та кліматична конференція ООН. Її учасники підписали компромісну угоду щодо регулювання та скорочення викидів вуглецю. Розвинені держави погодилися допомагати в цій галузі менш економічно і технологічно розвиненим країнам. Амбітніші цілі, на яких наполягав ЄС, були заблоковані США, а також Китаєм, Бразилією та Індією.

Про результати виконання Угоди держави зобов'язалися відзвітувати на конференції в Глазго наприкінці 2020 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі