В Росії на антикорупційних мітингах затримано більше 250 осіб – ЗМІ

Доповнено
Поділитися
В Росії на антикорупційних мітингах затримано більше 250 осіб – ЗМІ У Росії почали затримувати перших учасників антикорупційних протестів © Микола Хижняк / Югополіс
Правоохоронці закликають мітингувальників не висловлювати "особливих" почуттів, аби не потрапити до лав затриманих.

На масштабних антикорупційних акціях протесту в Росії тривають затримання активістів. Перші затримані вже є не тільки у Владивостоці і Благовєщенську, але і в Москві та Санкт-Петербурзі.

Навіть громадян, які спокійно стояли, російські правоохоронці затримували, зазначає "Лентач" на своїй сторінці в Twitter.

"Дві фотки з Норильська. На одній люди зі зброєю, на інший з аркушами паперу. Вгадайте, кого затримали", - написав він.

Пізніше з'явилися повідомлення про перших затриманих у Москві і Санкт-Петербурзі.

"До початку мітингу в Москві залишилося трохи менше години. Є вже перші затримані. У Пітері ось як-то так. "Відкрита Росія" пише, що гвинтять людей з прапорами Росії. Нагадайте, яке там сьогодні свято?", - додав він.

За даними РБК, в столиці на вулиці Тверській двоє активістів були затримані за плакат "Росія проти корупції". Ще один плакат мітингувальники розгорнути не встигли.

За даними "ОВС-Інфо", на проспекті Сахарова були затримані ще три людини. Їх затримали під час роздавання листівок біля металевих рамок на підході до місця мітингу. Як повідомив приятель одного з затриманих, Михайла Комракова, активіста вдарив по обличчю майор поліції.

Ще дві людини були затримані на Пушкінській площі Москви. Пізніше кількість затриманих, за даними інтернет-газети "Папір", збільшилася до 30.

Через деякий час у "ОВС-Інфо" повідомили про 97 затриманих.

"Вже затримано 84+14. Тобто 97 затриманих у Москві", - йдеться в повідомленні видання на сторінці в Twitter.

Згідно з даними каналу "Навальний.Live", в Санкт-Петербурзі кількість затриманих зросла до 150. У Москві на проспекті Сахарова був затриманий директор Фонду боротьби з корупцією Роман Рубанов. Однак у "ОВС-Інфо" повідомляють про 137 затриманих петербуржців і 122 москвичів.

Крім того, за даними видання, ще двох активістів затримали в Тулі. "Одного з них - за якийсь" значок "", - повідомили журналісти. Затримання проводилися правоохоронцями на площі Леніна. Ще сім осіб були затримані в Сочі.

При цьому в поліції повідомили про те, хто з учасників акції може уникнути затримання.

"Поліція не буде перешкоджати "гулянням" на Тверській, якщо прихильники політика Олексія Навального прийдуть туди без плакатів і не будуть вигукувати гасла. Якщо людина прийде з плакатом політичного змісту або буде викрикувати гасла, вона 100% потенційний "клієнт" поліцейських", - повідомив в ефірі радіостанції "Ехо Москви" начальник департаменту регіональної безпеки і протидії корупції Москви Володимир Черніков.

На думку Чернікова, мітингувальники не повинні проявляти "особливих" почуттів.

"Якщо громадяни спокійно гуляють і проявляють почуття солідарності з більшістю людей, які прийдуть святкувати День Росії, все буде спокійно і добре. Якщо вони будуть виявляти "особливі" почуття, поліція може їх помітити. Будь ласка, ведіть себе відповідно, адекватно, і ніяких претензій ніхто до вас висувати не буде", – заявив чиновник.

Раніше повідомлялося, що в Москві та інших містах Росії ініціативні групи подали заявки на узгодження проведення мітингів проти корупції 12 червня. На даний момент про свою участь в акціях протесту 12 червня заявили ініціативні групи у 212 містах РФ.

На початку березня Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального оприлюднив розслідування про елітну нерухомість голови уряду РФ Дмитра Медведєва, яка була придбана корупційним шляхом. У розслідуванні йдеться, що Медведєв створив багаторівневу корупційну схему отримання хабарів від олігархів. В обслуговуванні схем прем'єр-міністра РФ задіяні тисячі людей, а його нерухомість охороняють державні спецслужби.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв під час звіту уряду в Держдумі відмовився коментувати фільм Фонду боротьби з корупцією.

Фільм Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального "Він вам не Дімон", що з'явився на початку березня, вдарив у якусь важливу точку, від якої залежить російська політика. Це перший випадок такого ефекту численних викриттів Навального. Детальніше про наслідки розслідування для політичної кар'єри Мевдведєва читайте у матеріалі Олексія Їжака "Медведєв і порожнеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі