В РФ хочуть ідентифікувати кожного користувача Wi-Fi

Поділитися
У РФ планують ідентифікувати кожного користувача Wi-Fi © pramodwaikar.com
Роскомнагляд перевірив понад 18 тисяч Wi-Fi-точок в публічних місцях по всій Росії і з'ясував, що більш ніж у 5,5 тисяч з них користувачі виходили в інтернет без ідентифікації особистості.

Роскомнагляд хоче впровадити спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє ідентифікувати всіх користувачів Wi-Fi-мереж, а також наполягає на запровадженні адміністративної відповідальності для фізосіб-власників мереж без ідентифікації, повідомляє "Коммерсантъ".

За підсумками перевірки 18 тисяч точок Wi-Fi в публічних місцях по всій Росії відомство встановило, що приблизно третина (більш ніж у 5,5 тисяч) власників бездротових точок доступу не проводить ідентифікацію своїх користувачів. Стосовно таких операторів зв'язку Роскомнагляд заводить справи за п. 3 ст. 14.1. КпАП РФ (здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації або без спеціального дозволу ). За їх даними, близько 2,5 тисяч мереж Wi-Fi, де не проводилася процедура ідентифікації, організовані фізособами. Інформацію про них Роскомнагляд передав у ФСБ, "оскільки це стосується антитерористичної діяльності".

"Поки що для фізосіб за це адміністративна відповідальність не передбачена. Зараз ідентифікація особистості здійснюється за MAC-адресою Wi-Fi-роутера, не прив'язаного до конкретного абонентського пристрою", - заявив начальник управління контролю і нагляду у сфері зв'язку Роскомнагляду Денис Пальцин.

Так само Пальцин запропонував використовувати спеціальне ПЗ, що "прив'язує" MAC-адресу Wi-Fi-пристрію до комп'ютера, смартфона або планшета. На його думку, доступ до мережі Wi-Fi має бути лише для тих пристроїв, на яких встановлено такий софт.

В Мінкомзв'язку не прокоментували пропозицію про запровадження спеціального софту. У 2015 році Мінкомзв'язку разом з ФСБ, МВС та Мінекономіки запропонувало під загрозою штрафів зобов'язати юридичних осіб і індивідуальних підприємців укладати з операторами зв'язку додаткові договори про ідентифікацію користувачів. У даний момент відповідний законопроект знаходиться на узгодженні в уряді.

"Сам по собі факт створення публічної мережі без ідентифікації фізичною особою порушенням не є, єдине, за що його можуть притягнути до відповідальності, так це за незаконне підприємництво, але для цього необхідно довести, що доступ в мережу для третіх осіб здійснювався на оплатній основі, а перевірити це практично неможливо", - зазначила старший юрист адвокатського бюро А2 Катерина Ільїна.

Раніше повідомлялося, що в липні Володимир Путін підписав затверджені Держдумою "антитерористичні" поправки в законодавство, відомі як "пакет Ірини Ярової". Затверджений документ передбачає введення ряду жорстких норм з метою "боротьби з тероризмом", а видання Die Welt писало, що прийнятий в РФ "пакет законів Ярової" дозволяє спецслужбам вести тотальне стеження за населенням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі