В ООН закликали мерів переосмислити концепцію планування міст

Поділитися
В ООН закликали мерів переосмислити концепцію планування міст Чверть городян живе в трущобах
Близько чверті городян світу живуть в трущобах або неформальних поселеннях.

Приблизно чверть від усіх городян світу живуть в трущобах або неформальних поселеннях. При цьому кількість міських жителів продовжить зростати. Якщо зараз у містах проживає близько половини населення планети, то до 2030 року число городян зросте до двох третин населення світу, на них припадатиме близько 80% світового ВВП, повідомляє Центр новин ООН.

У зв'язку з цим в ООН, нагадавши про загальне право на адекватне житло, закликали мерів переосмислити концепцію планування міст. "В результаті стрімкої урбанізації розтане число бідняків, які проживають у небезпечних умовах, в тісноті або не мають доступу до базових послуг, включаючи водопостачання, електропостачання, медичне обслуговування та вивіз сміття", - йдеться в посланні Генерального секретаря ООН, присвяченому Всесвітньому дню Хабітат, який відзначається 3 жовтня.

В ООН закликали краще планувати міста і керувати ними, будувати більше енергоефективних будівель та налагодити ефективні системи громадського транспорту.

В ООН відзначають, що стрімка урбанізація породжує не тільки нові можливості, але і цілий ряд нових проблем. При відсутності адекватного міського планування зростання чисельності міського населення може обернутися зростанням нерівності і вкрай негативно впливати на навколишнє середовище. Адже міста проводять велику частину відходів і є основним джерелом забруднення.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зазначив, що в кінці жовтня міські проблеми будуть обговорюватися в Кіто, Еквадорі, на Міжнародній конференції ООН по житлу та сталого міського розвитку.

Як повідомлялося, раніше Пан Гі Мун заявляв, що бідність у всіх її проявах повинна бути ліквідована в усьому світі до 2030 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі