Проблема мігрантів - В ООН розкритикували ідею одностороннього закриття кордонів в ЄС через мігрантів - Світ - dt.ua

В ООН розкритикували ідею одностороннього закриття кордонів в ЄС через мігрантів

13 вересня, 2015, 23:50 Роздрукувати

Криза повинна вирішуватися через створення ефективних центрів з прийому мігрантів за підтримки всіх зацікавлених сторін.

В ООН вважають, що одностороннє закриття кордонів ЄС погіршить становище біженців

Односторонні заходи щодо обмеження пересування між країнами ЄС можуть погіршити становище мігрантів, тому слід виробити єдину для Євросоюзу вирішення проблеми, заявили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ).

Заяву УВКБ ООН прозвучала напередодні зустрічі Ради міністрів внутрішніх справ Євросоюзу і відразу ж після того, як Німеччина запровадила прикордонний контроль з Австрією.

"Недавні заяви про різні заходи прикордонного контролю, зроблені рядом європейських країн, викликані міграційним кризою, лише підкреслюють необхідність пошуку загального європейського відповіді на проблему... УВКБ стурбоване, що поєднання різних односторонніх заходів може створити ситуацію, коли велика кількість біженців, які сподіваються отримати в Європі захист, гарантований міжнародним правом, опиняться в стані правової невизначеності", - наголошується в документі, опублікованому на сайті УВКБ ООН в неділю.

В УВКБ ООН вважають, що такий загальний відповідь Євросоюзу на міграційний криза має ґрунтуватися на створенні ефективних центрів з прийому біженців за підтримки усіх зацікавлених сторін, включаючи УВКБ.

Такі центри зобов'язані належним чином допомагати, реєструвати і оглядати мігрантів, які приїжджають з Греції, Італії та Румунії. Робота цих центрів має бути підтримана швидким впровадженням програми з переселення біженців, яка була запропонована Єврокомісією. Мігранти повинні бути переміщені в інші країни Євросоюзу на основі чесного механізму розподілу.

Міністри внутрішніх справ країн Євросоюзу збираються в Брюсселі в понеділок, 14 вересня, для обговорення пропозицій Виконавчої комісії Євросоюзу, згідно з яким країни ЄС зобов'язані розподілити 160 тисяч біженців між собою за квотами.

У свою чергу "Вишеградська четвірка" (Чехія, Словаччина, Угорщина і Польща) виступила проти плану ЄС за квотами на мігрантівНа їхню думку, цей механізм розподілу ситуацію не вирішить.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантівПри цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. У липні 2015 року кількість мігрантів біля кордонів ЄС вперше перевищила 100 тисяч за місяць.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

За матеріалами: РИА Новости /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >