В Ірані заявили, що продовжать постачати зброю "союзникам" на Близькому Сході

Поділитися
В Ірані заявили, що продовжать постачати зброю "союзникам" на Близькому Сході Іран хоче продовжувати постачати зброю "бойовикам"
Керрі має намір продовжити тиснути на Іран спільно з арабськими країнами.

Заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Акрачи заявив, що незважаючи на укладення ядерної угоди з дипломатами на чолі з США, Іран продовжить свою власну зовнішню політику на Близькому Сході і буде продовжувати постачати зброю "союзникам" в регіоні, якщо буде потрібно.

"Якщо нашим союзникам в регіоні знадобиться озброєння, ми будемо це робити (постачати його - ред.). Нам за це не соромно", - заявив Аракчи, передає Reuters.

Ця заява прозвучала після іншого, вороже сприйнятого в США, коли духовний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що не має наміру змінювати ідеологічну позицію щодо США і співпрацювати з ними, незважаючи на угоду.

У свою чергу, Державний секретар США Джон Керрі має намір відправитися з візитами в країни ради співробітництва арабських держав Перської затоки, де буде переконувати арабських союзників в продовженні політики "тиску" на Іран його залучення в військові конфлікти на Близькому Сході.

"Ми провели переговори з ядерної угоді з однієї простої причини - ми віримо, що якщо збираємося чинити тиск на Іран, то краще це робити з Іраном без ядерної зброї, ніж з ним", - заявив Керрі в інтерв'ю пан-арабській газеті перед візитом в Доху, де пройдуть збори організації країн Перської затоки (Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн, Кувейт, Оман і Катар), передає агентство.

Також у середу Саудівську Аравію відвідав міністр оборони США Ештон Картер. Причиною цього є необхідність обговорити з арабським союзником ядерну угоду з Іраном, протидію "Іранській агресії" в регіоні, а також боротьбу з ІДІЛ. Пізніше він також відвідає Ізраїль.

Арабські країни, а також США та інші західні країни звинувачують Іран в підтримці радикальних угруповань шиїтського спрямування в регіоні, які провокують конфлікти в країнах Близького Сходу для обмеження впливу арабських сунітів. Зокрема, США і Саудівська Аравія найбільш активно протидіють зростанню впливу Ірану в регіоні і звинувачують персів в постачаннях зброї бойовикам Сирії та Ємену. Саудівська Аравія є лідером коаліції арабських країн у боротьбі проти бойовиків Ємену.

У той же час, як писало Washington Times, угода з Іраном не знизить рівень конфліктності в регіоні.

Так, напередодні Керрі вже висловлював стурбованість щодо позиції деяких лідерів Ірану після укладення угоди.

Раніше в липні Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі