В Азербайджані вважають, що "беззубість" ОБСЄ і ООН штовхає країну до війни за Карабах

Поділитися
В Азербайджані вважають, що "беззубість" ОБСЄ і ООН штовхає країну до війни за Карабах Азербайджан лякає військової риторикою Вірменію © Interesmir
В Азербайджані заговорили про "неминучість" війни з Вірменією.

Затягування мирного врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту навколо Нагірного Карабаху робить "неминучим" військовий сценарій в регіоні, заявив помічник президента Азербайджану з суспільно-політичних питань Алі Гасанов.

"Беззуба діяльність Мінської групи, подвійний підхід Ради безпеки ООН до цього питання, байдуже ставлення до резолюцій ООН штовхають Азербайджан і Вірменію до війни", - підкреслив Гасанов в інтерв'ю телеканалу ANS.

За його словами, переговори з мирного врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту тривають, в основному, в рамках формату Мінської групи ОБСЄ.

У той же час, Гасанов додав, що поки ще надії по відношенню до цього формату не вичерпані.

Однак, за його словами, "якщо переговори будуть тривати таким же чином, якщо Вірменія продовжить дотримуватися під виглядом імітації переговорів неконструктивною політики, а члени Ради безпеки ООН і в цілому ООН не чинитимуть тиск на Вірменію, то війна неминуча".

"..Азербайджан ніколи не погодиться з втратою своїх земель. Пан президент (Ільхам Алієв - ред.) неодноразово заявляв, що нагірно-карабахська проблема має знайти своє рішення в рамках територіальної цілісності Азербайджану. Це наше національне право, що спирається на норми міжнародного права. ", - заявив Гасанов.

У вирішенні проблеми статусу Нагордного Карабаху посередники не можуть знайти рішення через колізії двох принципів міжнародного права: територіальної цілісності (на якому ґрунтується Баку) і право націй на самовизначення (підхід Єревана).

Конфлікт в Нагірному Карабасі почався в 1988 році після того, як регіон, заселений переважно вірменами, заявив про вихід зі складу Азербайджану. Був проведений референдум, результат якого Азербайджан не визнав. Почалися бойові дії, в травні 1994 року набрала чинності угода про перемир'я, однак бойові зіткнення в регіоні продовжують відбуватися досі.

Останній військовий інцидент стався в березні 2015 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі