В Австралії побоюються кібератак РФ і КНР на підрядників з будівництва підводних човнів - ЗМІ

Поділитися
В Австралії побоюються кібератак РФ і КНР на підрядників з будівництва підводних човнів - ЗМІ У світі почастішали випадки витоку секретної інформації
Франція, Німеччина і Японія претендують на проект з будівництва австралійських субмарин вартістю 50 млрд доларів.

У негласній гонці озброєнь провідну роль відіграє чинник інформаційної безпеки. Незалежний сенатор з Австралії Нік Ксенофон вважає, що керівництво його країни приділяє недостатню увагу кібербезпеці. На думку політика, проект майбутнього австралійського підводного човна знаходиться під загрозою злому.

Хакерська атака можлива з боку Росії і Китаю, розповів Ксенофон сайту 9news.com.au. Сенатор зробив такий висновок після повідомлень ЗМІ про те, що російські і китайські хакери намагалися зламати дані компаній-будівельників підводних човнів у Німеччині та Франції. "У нас могли б бути кращі сили оборони в світі, але якщо паралельно ми не забезпечуємо кібербезпеку, це означає, що наша оборона і наші війська будуть вразливими", - заявив Ксенофон.

Раніше The Advertiser з посиланням на неназвані джерела повідомив, що китайські хакери намагаються зламати надсекретну інформацію трьох країн, які борються за вигідний проект Австралії з будівництва підводних човнів. За даними австралійського видання, атаки зазнали Франція, Німеччина і Японія. Всі вони претендують на проект вартістю 50 млрд доларів.

Співрозмовник в японському уряді заявив The Advertiser, що Китай стояв за кібератакою на секретну інформацію держави про підводний човен, яку Токіо хоче побудувати для Австралії. У той же час німецька кораблебудівна компанія ThyssenKrupp Marine Systems стверджує, що хакери щодня до 40 раз намагаються дістати її дані. Франція також зупиняє спроби злому.

При цьому шпигунством займається не тільки Китай. Компанії та уряди по всьому світу намагаються отримати доступ до стратегічно важливих секретних даних. Росія, як стверджує видання, збільшила кількість хакерських атак щодо Австралії протягом останніх місяців. У Москві зрозуміли, що на укладення вигідної угоди претендують ще кілька держав.

Читайте також: Росія навряд чи зможе перерізати підводні трансатлантичні інтернет-кабелі – Zeit

Глава австралійського відділення німецької суднобудівної компанії ThyssenKrupp Marine Systems Джим Дункан повідомив, що уряд Австралії вже обговорює питання можливих кібератак і вважає його "значущим". За словами Дункана, один з варіантів захисту від кіберзлочинності - здійснення усього проекту будівництва підводних човнів на території Австралії. У TKMS готові побудувати всі вісім підводних човнів в Австралії, але будівництво за межами країни або змішаний варіант також прийнятні.

Інформація про шпигунство з'явилася в ЗМІ на тлі нарощування Китаєм своєї програми з модернізації та будівництва підводних човнів і відстоювання територіальних претензій на острови в Південно-Китайському морі. Росія також виявляє активність у регіоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі