Уряд Португалії відправили у відставку після 11 днів роботи

Поділитися
Уряд Португалії відправили у відставку після 11 днів роботи
Правоцентристи стверджують, що в разі відмови лівих сил від заходів жорсткої економії країну може чекати "шлях Греції".

Сформований правоцентристами уряд Португалії був зміщений лівоцентристами - соціалістами і комуністами, - які у вівторок ввечері винесли вотум недовіри прем'єр-міністру та кабміну, проголосувавши проти запропонованої ними програми реформ, повідомляє агентство Bloomberg.

Зазначимо, що коаліція на чолі з Педру Пассушем Коелью виграла вибори на початку жовтня, а на посаду прем'єр-міністра він був офіційно призначений лише 11 днів тому.

Соціалісти, комуністи, "Лівий блок" і партія зелених Португалії створили альянс, щоб відхилити план реформ. В результаті проти ініціативи уряду проголосували 123 депутати з 230, підтримали її залишилися 107 парламентаріїв.

Голова соціалістів Антоніу Кошта, партія якого представлена в парламенті 86 мандатами, заявив про готовність створити уряд меншості і гарантувати стабільність майбутньої влади.

Правоцентристи стверджують, що в разі відмови лівих сил від заходів жорсткої економії країну може чекати "шлях Греції". Як відомо, на виборах в Греції здобула перемогу ліва партія СІРІЗА на чолі з Алексісом Ціпрасом, які, однак, у даний час має намір виконувати план непопулярних реформ.

Перед голосуванням у парламенті міністр фінансів Марія Луїш Альбукерке попередила депутатів про те, що розворот на 180 градусів в економічній політиці буде мати радикально негативні наслідки в умовах, що склалися - економіка країни ще не зміцніла, суверенний рейтинг залишається "сміттєвим" у всіх трьох провідних рейтингових агентств.

"Якщо довіра інвесторів буде втрачена, загроза банкрутства стане реальною", - сказала вона.

Тепер президентові країни Анібалу Каваку Сілві належить вирішити, хто і як буде формувати новий уряд. Фактично, є три сценарії: А. Кошта стає прем'єром і формує уряд меншості, П. Коелью виконує обов'язки глави уряду до наступних виборів, які пройдуть не раніше квітня, або буде знайдена альтернативна кандидатура.

Португалія увійшла в число найбільш постраждалих від кризи 2008 року держав єврозони. У 2011 році вона була змушена вдатися до екстреної допомоги ЄС і МВФ у розмірі 78 млрд євро. У минулому році економіка країни вийшла з рецесії, у 2015 році очікується зростання ВВП на 1,7%.

Рівень безробіття в країні залишається досить високим, хоча і досяг мінімуму з 2010 року - 11,9% в цілому, до 30% серед молоді. На тлі жорстких заходів економії у 2013 році, реалізованих попереднім урядом на чолі з П. Коелью, загальне безробіття в Португалії піднімалася до рекордних 17,5%.

Після перемоги на виборах 2011 року П. Коелью став першим прем'єр-міністром Португалії, який провів на цій посаді повний термін, за весь час після революції 1974 року і повернення до демократії, пише The New York Times. Однак реалізовані екс-прем'єром жорсткі заходи економії не мали популярності. Його другий термін став одним з найкоротших у світовій історії.

Про те, як може вплинути зміна влади "на лівих" у Португалії на відносини країни з Росією і Україною, читайте у проекті Викрадення Європи. Португалія: Далека економіка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі