Україні потрібно реформувати соціально-політичну систему, а Захід повинен їй допомогти – Welt

Поділитися
Україні потрібно реформувати соціально-політичну систему, а Захід повинен їй допомогти – Welt Через україну Путін "розв'язав" глобальну кризу © global.fundforpeace.org
Україна зможе вийти з економічної кризи за допомогою проведення успішних реформ, а Захід повинен їй у цьому допомогти.

Конфлікт України з Росією показує структурну слабкість Європейського союзу в його здатності реагувати на такі виклики. Тим не менш, Україна має хороші шанси на успіх, пише Ерзі Маков в німецькій газеті Die Welt.

Нещодавно автор цієї статті був присутній під час оголошення доповіді про кризу в Україні серед офіцерів і солдатів бундесверу. Після заходу, коли всі зібралися, вийшов один полковник і запитав прямо: "Чому б українцям не віддати росіянам Крим, та інші області, щоб настав мир?". Він озвучив досить популярну думку політиків Німеччини. Автор статті визнає, що питання поставлено досить цинічно. Запитання полковника ґрунтувався на широко поширеній думці про Росію. Крім того, у Німеччині ставляться до українсько-російської проблеми ще й з точки зору того, як би швидше вирішити її й повернутися до колишнього прибуткового бізнесу.

"Це ставлення є політично заздалегідь програнним, і це свідчить про недостатнє розуміння того, що поставлено на карту в Україні. Насправді, ця криза не може бути вирішене за столом переговорів, хоча з допомогою дипломатії визначається демаркаційна лінія", - нарікає автор.

Конфлікт розгорівся навколо спірних територій. І він стосується більш глибокого і важливого питання: чи може Україна існувати як суверенна держава окремо від російської імперії, йдеться в статті.

Україна повинна реформувати "свою гнилу соціально-політичну систему", що дісталася їй у спадок після розпаду Радянського Союзу, і в кінцевому підсумку вступити в ЄС. А через конфлікт з Росією вона втрачає свої території. Кремль, при цьому, прагне, щоб Україна не відходила від його впливу після падіння Радянського Союзу за допомогою проксі-війн і бойовиків у "псевдо-республіках".

Автор підкреслює важливість України для Росії, про що свідчить те, що фактично з-за неї Путін викликав глобальну кризу. "Він знав, що у західних гравців немає солдатів, зброї і волі до боротьби за територіальну цілісність України", - говорить він. Захід пішов лише на санкції. "Але, зрештою, у нього є економічні і військові ресурси, які повинні бути достатніми для надання тиску для проведення реформ в Україні і, щоб допомогти їй в оборонній боротьбі", - нарікає він.

Звичайно, президент Росії повинен був думати про наслідки своєї агресії, йдеться в статті. Кремль викликав конфлікт, щоб "захистити свій авторитарний режим і його гнилу імперію". Він будує свою пропаганду на російської національної ідентичності, а центральним компонентом є нереальне переконання про те, що українці є свого роду клоном росіян, підкреслює автор статті.

У статті зазначається, що українському уряду в найближчі роки вдасться зміцнити економіку країни, яка перебуває в кризі, - це може бути здійснено тільки за допомогою проведення успішних реформ. А в цей же час економіка Росії буде занурюватися в глибоку кризу. "Захоче тоді населення окупованих Росією територій залишатися у складі РФ?", - задається питанням автор.

На думку Ерзі Макова, європейцям слід послідовно відстоювати свої принципи, "допомагаючи Україні в боротьбі за збереження її територіальної цілісності, наскільки це можливо".

Читайте також: Суд Лондона дозволив арештувати банкіра Путіна – The Guardian

Як писало раніше британське видання The Financial Times, хвора економіка Росії вимагає реформ і лише слів Путіна мало.

У свою чергу, оглядач Леонід Бершидський на сторінках Bloomberg писав, що Путін не знає, як витягти Росію з кризи і буде "гриміти зброєю". Зараз, коли Росія веде одночасно війну в Україні і Сирії, Кремль навряд чи атакувати силовиків. Президент знає, що відбувається у його відомствах і як від цього страждає бізнес. Але він не може або навіть не хоче нічого змінювати в цій системі, яка перерозподіляє ресурси в країні на користь наближених до нього посадовців.

Видання The Guardian також писало, що промова Путіна вказує на те, що його справи нікудишні. Росія не досягла значних успіхів ані у війні проти України, ані в Сирії.

Коментуючи промову російського президента оглядач Radio Free Europe Браян Вітмор зауважив, що Путін програв війну проти України і не хоче про це говорити. Він нічого не говорив про "необхідність захищати російськомовних людей" в Україні. Путін навіть жодного разу не згадав про війну в Донбасі. Щоправда, побіжно сказав кілька слів про Крим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі