Новини світу - Україні потрібно реформувати соціально-політичну систему, а Захід повинен їй допомогти – Welt - Світ - dt.ua

Україні потрібно реформувати соціально-політичну систему, а Захід повинен їй допомогти – Welt

7 грудня, 2015, 16:37 Роздрукувати

Україна зможе вийти з економічної кризи за допомогою проведення успішних реформ, а Захід повинен їй у цьому допомогти.

Через україну Путін "розв'язав" глобальну кризу

Конфлікт України з Росією показує структурну слабкість Європейського союзу в його здатності реагувати на такі виклики. Тим не менш, Україна має хороші шанси на успіх, пише Ерзі Маков в німецькій газеті Die Welt.

Нещодавно автор цієї статті був присутній під час оголошення доповіді про кризу в Україні серед офіцерів і солдатів бундесверу. Після заходу, коли всі зібралися, вийшов один полковник і запитав прямо: "Чому б українцям не віддати росіянам Крим, та інші області, щоб настав мир?". Він озвучив досить популярну думку політиків Німеччини. Автор статті визнає, що питання поставлено досить цинічно. Запитання полковника ґрунтувався на широко поширеній думці про Росію. Крім того, у Німеччині ставляться до українсько-російської проблеми ще й з точки зору того, як би швидше вирішити її й повернутися до колишнього прибуткового бізнесу.

"Це ставлення є політично заздалегідь програнним, і це свідчить про недостатнє розуміння того, що поставлено на карту в Україні. Насправді, ця криза не може бути вирішене за столом переговорів, хоча з допомогою дипломатії визначається демаркаційна лінія", - нарікає автор.

Конфлікт розгорівся навколо спірних територій. І він стосується більш глибокого і важливого питання: чи може Україна існувати як суверенна держава окремо від російської імперії, йдеться в статті.

Україна повинна реформувати "свою гнилу соціально-політичну систему", що дісталася їй у спадок після розпаду Радянського Союзу, і в кінцевому підсумку вступити в ЄС. А через конфлікт з Росією вона втрачає свої території. Кремль, при цьому, прагне, щоб Україна не відходила від його впливу після падіння Радянського Союзу за допомогою проксі-війн і бойовиків у "псевдо-республіках".

Автор підкреслює важливість України для Росії, про що свідчить те, що фактично з-за неї Путін викликав глобальну кризу. "Він знав, що у західних гравців немає солдатів, зброї і волі до боротьби за територіальну цілісність України", - говорить він. Захід пішов лише на санкції. "Але, зрештою, у нього є економічні і військові ресурси, які повинні бути достатніми для надання тиску для проведення реформ в Україні і, щоб допомогти їй в оборонній боротьбі", - нарікає він.

Звичайно, президент Росії повинен був думати про наслідки своєї агресії, йдеться в статті. Кремль викликав конфлікт, щоб "захистити свій авторитарний режим і його гнилу імперію". Він будує свою пропаганду на російської національної ідентичності, а центральним компонентом є нереальне переконання про те, що українці є свого роду клоном росіян, підкреслює автор статті.

У статті зазначається, що українському уряду в найближчі роки вдасться зміцнити економіку країни, яка перебуває в кризі, - це може бути здійснено тільки за допомогою проведення успішних реформ. А в цей же час економіка Росії буде занурюватися в глибоку кризу. "Захоче тоді населення окупованих Росією територій залишатися у складі РФ?", - задається питанням автор.

На думку Ерзі Макова, європейцям слід послідовно відстоювати свої принципи, "допомагаючи Україні в боротьбі за збереження її територіальної цілісності, наскільки це можливо".

Читайте також: Промова Путіна вказує на те, що його справи нікудишні – The Guardian

Як писало раніше британське видання The Financial Times, хвора економіка Росії вимагає реформ і лише слів Путіна мало.

У свою чергу, оглядач Леонід Бершидський на сторінках Bloomberg писав, що Путін не знає, як витягти Росію з кризи і буде "гриміти зброєю". Зараз, коли Росія веде одночасно війну в Україні і Сирії, Кремль навряд чи атакувати силовиків. Президент знає, що відбувається у його відомствах і як від цього страждає бізнес. Але він не може або навіть не хоче нічого змінювати в цій системі, яка перерозподіляє ресурси в країні на користь наближених до нього посадовців.

Видання The Guardian також писало, що промова Путіна вказує на те, що його справи нікудишні. Росія не досягла значних успіхів ані у війні проти України, ані в Сирії.

Коментуючи промову російського президента оглядач Radio Free Europe Браян Вітмор зауважив, що Путін програв війну проти України і не хоче про це говорити. Він нічого не говорив про "необхідність захищати російськомовних людей" в Україні. Путін навіть жодного разу не згадав про війну в Донбасі. Щоправда, побіжно сказав кілька слів про Крим.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >