Українці приживаються в Польщі, порушуючи її національну однорідність – The Guardian

Поділитися
Українці приживаються в Польщі, порушуючи її національну однорідність – The Guardian Українці порушують національну однорідність Польщі. Ілюстрація
Іммігранти з України беруться за роботу в сусідній країні, яку покинули поляки, шукаючи кращого заробітку на Заході.

Українці тікають від війни і економічних негараздів своєї країни в сусідню Польщу, шукаючи нового життя принаймні на деякий час. У свою чергу поляки зустрічають сусідів здебільшого добре і з розумінням. Але зростання кількості українців на польській території урізноманітнює етнічний склад найбільш однорідної країни Європи. І ставить перед Варшавою політичне питання про імміграційну політику.

Про це пише сьогодні The Guardian. Марта Яросевич з Центру східних досліджень каже, що минулого року дозвіл на проживання і роботу в Польщі попросила 331 тисяча українців. Це на 50% більше, ніж у 2013-му році. Вона підкреслює що справжня кількість емігрантів з України становить близько 400 тисяч, що вдвічі більше, ніж говорять офіційні цифри.

Видання пише, що українців у Польщі здебільшого зустрічають добре, враховуючи, що вони беруться за роботу, яку самі поляки покинули в рідній країні, шукаючи кращого заробітку в Західній Європі.

"Відколи почалася війна, українці стали частіше приїжджати і звертатися до нас", - каже голова Асоціації українок в Польщі Катажина Сіроцка, чия сім'я теж має українська походження.

"Ті, кому пощастило оформити всі документи для дозволу на працевлаштування, наймаються прибиральниками, будівельниками і водіями. Але багато добре освічених людей, котрі були психологами і музикантами в Україні, працюють нелегально", - додала вона.

Видання пише, що більшість іммігрантів з України приїхали в Польщу із Західної України. Вони тікали не від війни, а від економічних труднощів своєї країни. В громадській організації "Український світ" кажуть, що вистачає і біженців з Донбасу. На відміну від західних українців, їм значно тяжке прижитися в польському суспільстві, оскільки вони приїхали в країну без будь-якої підготовки лише з однією-двома валізами і майже зовсім без грошей. Тому вони потребують більшої допомоги і підтримки.

"Війна стала причиною нашого переїзду. Ми втратили все, що мали, наш дім. Єдиним виходом, щоб вижити, була втеча і ми вирішили спробувати переїхати в Польщу. Ми хочемо залишитися тут, щоб спробувати почати нове життя. Коли ситуація в Україні покращиться, ми повернемося. Але насправді нам нема куди повертатися. Наш дім був зруйнований", - розповіла 46-річна Тетяна.

В організації "Український світ" кажуть, що по допомогу звертаються по 100 людей щодня. Українцям пропонують одяг, їжу, допомогу в оформленні польської візи і статусу біженця. Також в організації працюють психологи.

Координатор організації "Український світ" Матеуш Крамек визнає, що відносини між українцями і поляками не ідеальні. Існують темні сторінки спільної історії. За словами Крамека, в Польщі є ті, хто ненавидить українців. Вони пишуть у соціальних мережах ксенофобські повідомлення і вимагають, щоб українці поїхали з країни. Про випадки фізичної розправи поки нічого не відомо.

"Половина поляків підтримують українців, а інша половина нас не любить. Вони кажуть, щоб ми забиралися", - каже 29-річний біженець Богдан Бак.

Інший хлопець з України Володимир не погоджується. Він каже, що власник квартири, яку він орендує, зробив йому знижку на 100 злотих, дізнавшись, звідки квартирант приїхав до Польщі.

Польща найбільш етнічно однорідна країна Євросоюзу. Лише 0,2% населення становлять іноземці. Схожість у культурах дозволяє українцям легко асимілюватися в польському суспільстві. З економічної точки зору потік емігрантів з України вигідний для Польщі, чия економіка стрімко зростає, а населення – старіє. Однак збільшення кількості українців в країні порушує політичне питання імміграційної політики.

"Громадські дебати щодо імміграції досі сфокусовані на переїзді поляків у Великобританію чи ЄС. І політики не приділяють уваги тому, що іноземці приїжджають і до нас. Але зараз, схоже, це питання стане актуальним", - каже Яросевич.

Видання Rzeczpospolita писало, що кожен десятий українець в Польщі хоче залишитися назавжди. Дані міністерства праці Польщі також підтверджують наплив українців, охочих приїхати в країну на роботу. Якщо в 2013 році таких було 155 тисяч, то в 2014-му – 373 тисячі. Громадяни України шукають працевлаштування в сусідній країні з кількох причин. Перед усім вони тікають від війни і фінансової кризи.

Раніше в Сеймі Польщі розповіли про кількість поляків на війні в Україні. Зокрема, на боці україської армії воює не більше десятка поляків. В цей же час, три чверті поляків вважають, що конфлікт в Україні загрожує їхній безпеці. У той же час, 67% бачать у подіях на сході України загрозу для всієї Європи, а 55% - для всього світу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі