Українці почали рідше просити статус біженця в Польщі – Wyborcza

Поділитися
Українці почали рідше просити статус біженця в Польщі – Wyborcza Польща дала статус біженців 16 українцям. © president.pl
Але в поточному році цей статус отримало більше громадян України, ніж в минулому.

З початку року 789 громадян України попросили притулку в Польщі. З них 16 – отримали статус біженців, а 20 – спеціальний захист.

Про це, як пише Gazeta Wyborcza, свідчать останні дані управління зі справ іноземців Польщі. З них випливає, що українці почали рідше просити притулку в сусідній країні. Для порівняння, впродовж минулого року подібні клопотання подали 2,3 тисяч громадян України. Але статус біженця в 2015 році отримали лише двоє українців, а ще 24 – спеціальний захист.

Видання підкреслює, що перешкоди у цій процедурі випливають часто з умов Женевської конвенції. Згідно з нею, особи, які просять про статус біженця, повинні навести вагомі докази того, що вони дійсно бояться повернутися додому через переслідування і що не можуть бути в безпеці в іншому регіоні своєї країни. Власне, українці часто не можуть довести в Польщі саме другого пункту, оскільки більша частина України цілком безпечна.

Найчастіше про статус біженця в Польщі просять вихідні з Донецької (56% випадків) і Луганської областей (19% випадків), а також з Криму (18%). Про політичний притулок також просять вихідці з Дніпропетровщини, Черкащини, Київщини, Львівщини, Іванофранківщини, Сумщини, Запоріжжя.

Читайте також: Росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України – Wyborcza

Раніше прем'єр-міністр Беата Шидло нарахувала мільйон українських біженців у своїй країні. Однак це не відповідає дійсності. Як повідомляє Gazeta Wyborcza, у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України, а не мільйон. А мільйон становлять абсолютно усі українці включно з туристами, які просто отримали візу і приїхали на відпочинок в сусідню країну.

Раніше видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі