Україна може стати наступною "силіконовою долиною" - Forbes

Поділитися
Україна може стати наступною "силіконовою долиною" - Forbes У України багато талантів у сфері технологій © ZN.UA и PHL
Україна має всі шанси стати новою технологічною Меккою.

Україна є корумпованою країною і гостро потребує реформ, але її чекає технологічний прорив, пише автор публікації Грег Сетл Forbes.

Історія України найбільш трагічна серед історій країн Європи. Країна пережила голодомор, війну, і піддавалася сімдесятирічному бездарному правлінню радянської влади. Її пограбувала її власна влада (колишня влада Януковича), а після сталося вторгнення Путіна.

На даний момент країна перебуває у важкому фінансовому становищі, і багато в чому залежить від фінансової допомоги з боку МВФ, США і ЄС. Крим був анексований, Донбас потрапив в "заморожений" конфлікт.

У той же час, як міркує автор колонки Грег Сетл, в України є надія.

Поки більша частина підприємств промисловості, що збереглася з радянських часів, "дрімає" в зоні конфлікту, it-індустрія країни знаходиться на підйомі. "Я нещодавно розмовляв з керуючим партнером венчурного фонду AVentures Євгеном Сисоєвим. Він думає, що ми можемо спостерігати українське відродження. Хоча це може здатися неймовірним, але він цілком може мати рацію", - зазначає автор публікації.

Із тих пір, як "силіконова долина" стала центром світових технологій в сімдесяті та вісімдесяті роки минулого сторіччя, інші намагалися зробити щось подібне. Більшості з них не вдалося, але деяким - в Нью-Йорку, Тель-Авіві, і Остін (Техас - ред.) це вдалося блискуче.

Автор підкреслює, що у всіх тих, кому вдалося повторити успішний досвід, було щось спільне - сильні університети, які готують технологічні таланти. Все це притаманне креативного класу, який знаходиться в кліматі, сприятливим для творчих людей. Це і арт-галереї, музичні майданчики і авангардні кафе.

"Хто знайомий з технологічної промисловістю в Україні знає, що Київ має ці речі в надлишку", - говорить Сетл. Так, українська столиця вже стала розвиваються аутсорсинговим центром.

Автор також зазначає, що існує безліч нових цікавих стартапів в Україні.
"Якщо Сисоєв прав щодо можливості українських високотехнологічних компаній досягти високих показників у найближчому майбутньому, то в України дійсно є великий шанс вирватися, і стати справжнім технологічним центром", - пише Сетл.

У той же час автор пише, що є останній елемент, якого Україні не вистачає. Для запуску процесу необхідний каталізатор - ривок однієї компанії, за якою послідує процвітання інших. У силіконової долини була - Hewlett Packard, у Тель-Авіва - ICQ, Нью-Йорк - DoubleClick. В Україні поки що такої немає, але скоро все може змінитися.

Автор публікації визнає, що у американських стартапів є явна перевага: гігантський внутрішній ринок, найбільша система венчурного капіталу. Стартапи в США можуть рости у своїй країні і мати доступ до фінансування, при досягненні "критичної маси" на ринку можуть вийти на світову арену. "Українським фірмам, проте, не так пощастило", - говорить він.

У той же час українські стартапи мають свою перевагу брак фінансів вчить їх розвиватися швидко і ефективно у відсутності великих капіталовкладень. Вони отримують дохід з-за кордону, але при цьому залишаються працювати в Україні. Це значно здешевлює вартість роботи в порівнянні з іншими країнами.

"Незважаючи на погану політичну ситуацію в Україні, є вагомі причини для оптимізму", - запевняє автор. Конфліктні зони Донецька і Луганська залишаються на безпечній відстані від технологічних центрів Києва, Харкова та Запоріжжя. А проєвропейські партії виграли з великою перевагою на останніх парламентських виборах, культура в країні прогресує.

Тим не менш, як і раніше, залишаються і серйозні проблеми. "Україна є глибоко корумпованою країною, де диявольськи важко робити бізнес. Вона потребує швидких реформ", - говорить Сетл.

"Без сумніву, це попереду ще чекають труднощі. Але важливо пам'ятати, що Україна є однією з найбільших і найбільш освічених країн в Європі з великою кількістю талантів в технологічній сфері. Таким чином, хоча це може здатися і малоймовірним, але Україна може стати технологічної Меккою, я б не став заперечувати цього", - резюмує автор.

Читайте також: Apple отримала патент на технологію для "розумних" автомобілів

Видання The Economist 14 листопада пише, без вливань в економіку Україну чекає дефолт. Країна потребує великих інвестиції в інфраструктуру, особливо в "понівечену війною" східну частину країни. МВФ не може забезпечити всього цього, адже йдеться про короткостроковому фінансуванні. Інші потенційні благодійники, такі як Америка та ЄС, зволікають в цьому питанні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі