Україна могла лишитися без військової допомоги США — Парнас

Поділитися
Україна могла лишитися без військової допомоги США — Парнас Парнас зустрічався з офіційними особами України © 112 Україна
Парнас зустрічався з офіційними особами України, в тому числі зі старшим помічником президента України Володимира Зеленського.

Лев Парнас заявив, що президент Америки Дональд Трамп ставив президенту України Володимиру Зеленському у травні минулого року ультиматум про те, що вся американська допомога, у тому числі військова, буде припинена, якщо Київ не оголосить про початок розслідування відносно колишнього віцепрезидента Джо Байдена. Про це партнер особистого адвоката президента Сполучених Штатів Америки заявив в інтерв'ю MSNBC.

"Сенс був такий: це стосувалося не тільки військової допомоги. Це стосувалося будь-якої допомоги", - сказав він.

Наголошується, що Парнас зустрічався з офіційними особами України, в тому числі зі старшим помічником президента України Володимира Зеленського, і дав зрозуміти, що він був там "від імені Руді Джуліані і президента Сполучених Штатів".

За словами Парнаса, отримання Україною допомоги від США залежало, в першу чергу, від початку розслідування щодо Байдена і його сина Хантера, який був членом правління української компанії Burisma.

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року.

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

За підсумками слухань Трампу висунули звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу. Проте Палата Представників ще не передала справу про імпічмент до Сенату, де більшість місць мають республіканці.

Докладніше про імпічмент президента Трампа, мету республіканців і демократів, а також про те, яке відношення американські міжпартійні розборки мають до України, читайте в матеріалі Олександра Хари "Полювання "слонів" на "віслюків" в українському сафарі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі