В ЄС провели моніторинг сильних і слабких сторін країн Східного партнерства - Світ - dt.ua

Україна і Грузія лідирують з реформ та євроінтеграції згідно з Індексом "Східного партнерства"

26 лютого, 21:07 Роздрукувати

Щорічно в ЄС виводять Індекс "Східного партнерства" для шести країн за певний період. Де в чому Україна лідер.

Найкраще Україні вдалося зближення з ЄС

Програма "Східне партнерство", яка була запущена Європейським Союзом у 2009 році для шести країн Східної Європи, що активно співпрацюють з Брюсселем, підвела підсумки і вивела черговий Індекс СП.

Серед шести країн "Східного партнерства" лідерами демократичних реформ і євроінтеграції є Україна і Грузія. Це випливає з "Індексу Східного партнерства-2017", поданого у вівторок, 26 лютого, Форумом громадянського суспільства "Східного партнерства" в Брюсселі.

Індекс ВП (Eastern Partnership Index) - це інструмент моніторингу (дослідницькі публікації) та адвокатування (event and liaison agenda), підсилює громадянське суспільство і допомагає чиновникам, які визначають політичний курс. Індекс ВП відображає успіхи, досягнуті шістьма країнами СХП у справі інтеграції з ЄС, визначає рівень зближення з ЄС і ступінь демократичного розвитку, сильні і слабкі сторони країн СП в цьому відношенні, а також дає рекомендації країнам щодо процесу перетворення.

"На жаль, ми не можемо сказати, що реформи просуваються як слід, якщо ми говоримо в цілому про шість країн "Східного партнерства"... Але є підстави для оптимізму, і є ряд історій успіху", - зазначила Анастасія Ісмаїлова з постійного представництва Литви при ЄС, де були представлені результати індексу. Зокрема, вказується, що найгірші показники за рівнем демократії - у Білорусі та Азербайджану. А ось Україна і Молдова відстають з бізнес-клімату, повідомляє DW.

Індекс охоплює два критерії. Перший - зближення з ЄС - відображає, як кожна з країн переймає норми ЄС і міжнародні стандарти. Лідером тут є Україна (індекс 0,73). За нею йдуть Вірменія (0,66), Молдова (0,65), Грузія (0,64), Азербайджан (0,56) і Білорусь (0,52). Цей критерій показує, наскільки рівень демократії в тих чи інших країнах відповідає міжнародним європейським стандартам, як проходить впровадження норм ЄС і наскільки країни досягають цілей сталого розвитку. За двома першими показниками Україна також лідирує. А ось у сталому розвитку на першому місці Азербайджан.

Другий критерій показує, наскільки тісно кожна з країн пов'язана з ЄС. Мова йде про зв'язки між урядами, в економіці і серед громадян. Тут на першому місці Грузія і Молдова - індекс 0,71. За ними йдуть Україна (0,66), Вірменія (0,50), Азербайджан (0,47) і Білорусь (0,45).

Форум, який об'єднує організації громадянського суспільства з країн-учасниць програми "Східне партнерство" та з країн-членів ЄС, видає такий індекс щорічно починаючи з 2011 року.

Читайте також: Європейський Союз поки не бачить можливості для інтеграції України у внутрішній ринок ЄС — експерт

"Переконання, що хорошу східну політику можна вести через ЄС, є міфом", - заявив в 2016 році глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, відповідаючи на запитання опозиційних депутатів у Сеймі, повідомляє "Радіо Польща".

Дипломат вважає, що "Східне партнерство" не заслуговує високої оцінки, оскільки програма не надавала можливості країнам, у неї включеним – Україні, Білорусі, Молдові, Вірменії, Грузії та Азербайджану – шанс на вступ до ЄС. В рамках програми, зазначив Ващиковський, зазначені країни могли задовольнятися лише роллю буферної зони між Російською Федерацією та ЄС.

Раніше президент Петро Порошенко сказав, що Україна буде мати перспективу членства в Європейському Союзі через шість років "або трохи більше". При цьому в ЄС вважають, що в найближчі п'ять років жоден партнер ЄС не буде готовий до членства.

Варто відзначити, що високопосадовці РФ неодноразово заявляли, що проект Східного партнерства, як і НАТО, спрямований проти Росії. В ЄС так само неодноразово відповідали, що проект ЄС створювався не проти когось, а для розвитку добросусідських відносин з країнами-сусідами.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >