Угорщина запропонувала Україні створити робочу групу по "мовному питанню" від двох держав

Поділитися
Угорщина запропонувала Україні створити робочу групу по "мовному питанню" від двох держав Сійярто запевняє, що сама Угорщина абсолютно не зацікавлена у суперечці з приводу "мовної статті" © Скріншот Youtube
У робочу групу повинні входити керівники міністерств закордонних справ та освіти, а також представники угорської меншини в Україні

Угорщина запропонувала Україні створити спеціальну міжурядову робочу групу, завданням якої стане контроль за виконанням рекомендацій Венеціанської комісії щодо "мовної статті" закону України "Про освіту", повідомив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто на сайті угорського уряду.

"Угорщина пропонує створити міжурядову робочу групу, якій буде доручено стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо України", - повідомив він у вівторок у Нью-Йорку.

За словами Сиярто, сама Угорщина абсолютно не зацікавлена у суперечці з приводу "мовної статті" і хоче знайти остаточне рішення у цій ситуації.

"Наша мета - дати нам можливість повернутися до нашої політики, яка була побудована у випадку України на підтримку європейських та євроатлантичних інтеграційних процесів наших сусідів. Венеціанська комісія передбачила, що українські органи влади повинні консультуватися з національними меншинами і утримуватися від обмеження раніше набутих прав", - заявив угорський міністр.

Сиярто зазначив, що у робочу групу повинні входити керівники міністерств закордонних справ та освіти, а також представники угорської меншини в Україні.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі з керівником угорського МЗС Петером Сійярто розповів, що Міністерство освіти України вирішило 5 червня провести серію консультацій з представниками угорської громади, щоб виробити рішення щодо мовних статей закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі