Угорщина заперечує "руку Москви" у своїх діях по відношенню до України

Поділитися
Угорщина заперечує "руку Москви" у своїх діях по відношенню до України Судячи з усього, Сійярто проігнорував пропозицію Столтенберга налагодити діалог з Україною © Википедия
Сійярто наполегливо продовжує стверджувати про нібито має місце "дискримінації" закарпатських угорців.

В Угорщині рішуче відкидають звинувачення в тому, що у своїй політиці щодо України вони діють "на замовлення росіян", заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Брюсселі під час зустрічі членів НАТО, повідомляє "Радіо Свобода".

"Ми з обуренням і рішуче відкидаємо кампанію брехні, яку запустили українські політики, згідно з якою на політику Угорщини щодо України може бути якийсь російський вплив", - заявив Сійярто.

Він додав, що угорський уряд у своїх діях керується наміром домогтися того, щоб "Київ як можна швидше відмовився від законів, які дискримінують права 150 тисяч закарпатських угорців".

Сійярто зазначив, що Угорщина очікує більшого прояву солідарності з боку НАТО. Він вважає, що Альянс практично "робить українцям поблажку" за їх геополітичну позицію. Міністр підкреслив, що проведення самітів Україна - НАТО залежить не від угорців, а "виключно від українців".

Нагадаємо, Будапешт продовжить блокувати всі зусилля України по взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиярто. За його словами, це значний тиск має сприяти скасування блокування Угорщиною подальших переговорів і є несправедливим з огляду на те, що Україна несе відповідальність за виниклу ситуацію".

У лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі