Угорщина вже домовляється з потенційними кандидатами в президенти України про зміну мовної політики

Поділитися
Угорщина вже домовляється з потенційними кандидатами в президенти України про зміну мовної політики © Magyarország Kormánya / flickr.com
Орбан заявив, що не бачить можливості домовитися з чинною владою.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його уряд не зможе досягнути ніяких домовленостей із чинним керівництвом України, тому розпочали перемовини із потенційними кандидатами на пост глави держави. При цьому на думку Орбана, якщо ситуація після президентських виборів не погіршиться, це буде велике досягнення, заявив він у четвер в Будапешті під час засідання Ради угорської діаспори VIII.

"Згодом з'ясується, чи нинішній курс буде продовжуватись, та чи співпрацюватиме адміністрація президента із Угорщиною", - сказав він.

Орбан заявив, що вони контактують з усіма потенційними переможцями на пост президента та вже намагаються домовитися про необхідні зміни після "сприятливої політичної зміни", та додав, що Україна ще може повернутися на "шлях угорської дружби" та стратегічного партнерства. За його словами, тільки так Україна зможе потрапити до НАТО, інакше ж перспективи її вступу дуже розмиті.

"У нас є наші права, у нас є можливості, тому ми сподіваємось, що Україна буде союзною, дружньою державою та не переслідуватиме угорців. Вона може скористатися пропозицією Угорщини, яка готова брати участь у розвитку Закарпаття та сприяти стабілізації та розвитку України", - заявив Орбан.

Як пише у статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва та Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Детальніше про українсько-угорський конфлікт і перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски", "Чи доведе "мова" до Брюсселя?" а також "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі