У звіті Радбезу Нідерландів не називалася сторона, яка збила MH17 - джерело

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У звіті Радбезу Нідерландів не називалася сторона, яка збила MH17 - джерело Нідерланди не називали того, хто збив Боїнг © "STOP IT", facebook.com/events/227036537378456/
Завдання DSB - визначити причини катастрофи літака і встановити, чи забезпечувалися всі заходи безпеки рейсу.

За інформацією DT.UA, проект звіту, підготовленого Радою безпеки Нідерландів (Dutch Safety Board, DSB) і розісланий представникам Малайзії, України, Росії, США, Великобританії і Австралії, не дає чіткої відповіді на питання "Хто збив MH17?".

Про це у статті на DT.UA пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Автор прогнозує, що не буде чіткої відповіді, швидше за все, і в остаточному варіанті звіту, очікуваного в жовтні, тому що це не входить в сферу компетенції голландського відомства, що займається технічною стороною розслідування.

Головне завдання DSB - не шукати винних, а визначити причини катастрофи літака і встановити, чи забезпечувалися всі заходи безпеки рейсу MH17.

Втім, за інформацією DT.UA у попередньому звіті йдеться про район, з якого була випущена ракета. Судячи з усього, це і послужило підставою для джерела CNN стверджувати, що MH17 збили "проросійські повстанці". За словами того ж джерела, в документі міститься критика дій компанії Malaysia Airlines, яка не врахувала застережень, та її літаки продовжували літати над небезпечною зоною.

Автор не виключає, що в доповіді будуть дані оцінки і дій України щодо забезпечення безпеки польотів. "Українська влада не пересунула повітряний коридор для цивільної авіації і не підняла висоту польоту. Але у Києва є всі шанси довести, що він діяв у відповідності з правилами: в жодному збройному конфлікті, подібному війні на Сході, небо повністю не перекривалося. Тим більше що українська влада закривала маршрути на тих висотах, де працювала наша авіація", - пише Кравченко.

Збором доказів для відповіді на питання "Хто збив MH17?" і "Кому належить ця зброя?" займається Об'єднана команда слідчих (Joint Investigation Team, JIT), в яку входять представники п'яти країн - Малайзії, України, Нідерландів, Бельгії та Австралії. Ця група якраз і проводить кримінальне розслідування трагедії, його результат слід очікувати в кінці 2015 р. - початку 2016 р. Нагадаємо, що в Україні ця авіакатастрофа кваліфікується як терористичний акт.

Детальніше про перспективи створення Міжнародного кримінального трибуналу щодо збитого Boeing-777 Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 Амстердам-Куала-Лумпур, читайте в статті Володимира Кравченка "Попіл Клааса стукає в моє серце" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі