У Японії зійшов на престол імператор Нарухіто

Відео
Поділитися
У Японії зійшов на престол імператор Нарухіто
Представники найстарішої правлячої династії у світі виконують церемоніальні функції й участі в управлінні державою не беруть.

У Японії у вівторок, 22 жовтня, проходить церемонія інтронізації (посвячення на найвищу державну посаду) імператора Нарухіто. Участь у ній беруть представники майже 200 країн, серед них президент України Володимир Зеленський.

"Для мене велика честь взяти участь в інтронізації Імператора Нарухіто. Проведення стародавнього обряду в сучасній Японії є прикладом того, як в одній державі можуть співіснувати і глибока повага до традицій, і впровадження новітніх високих технологій для поліпшення життя кожної людини", - цитує гаранта його пресслужба.

Імператор Нарухіто стане 126-м імператором Японії, наприкінці квітня цього року його батько, 85-ти річний імператор Акіхіто, зрікся престолу після тридцяти років правління. Відмова Акіхіто від подальшого правління стала першою за останні 200 років, аби дозволити імператору "піти у відставку", довелося прийняти спеціальний закон.

Зі зреченням Акіхіто в Японії завершилася ера Хейсей ("Встановлення миру"). Від початку правління кожного нового імператора в країні починається нове літочислення, паралельне загальноприйнятому західному. У травні в країні розпочалася ера Рейва – "Прекрасна гармонія".

Нарухіто народився 23 лютого 1960 року в Токіо, він є представником найстарішої правлячої династії у світі та першим імператором, який народився після Другої світової війни. Він став спадкоємним принцом у 28 років, після смерті 7 січня 1989 року свого дідуся імператора Хірохіто, пише "Новое время".

Навчався у Мертон Коледжі Оксфордського університету, у 1988 році отримав ступінь магістра історичних наук в університеті Гакусюїн у Токіо. Влітку 1993 року Нарухіто одружився на дипломатці Масако Овадо. Як і його батько, він порушив палацову традицію й обрав для подружнього життя жінку не знатного походження. У 2001 році у подружжя народилася донька Айко.

Чинне японське законодавство не дозволяє успадкувати престол дівчинці, а нащадків чоловічої статі у Нарухито немає. Тож, якщо законодавство не буде змінено, престол згодом успадкує син молодшого брата імператора.

Імператор Японії є суто номінальним головою держави, він - символ країни та єдності нації. Фактично імператорська родина участі в політичній діяльності й управлінні державою не бере. Імператор Нарухіто опікується питаннями екології, є почесним віце-президентом Японського товариства Червоного хреста та членом Міжнародного олімпійського комітету.

Перша церемонія сходження імператора Нарухіто на престол відбулася 1 травня 2019 року, 14−15 листопада має відбутись третя й заключна, після якої Нарухіто буде остаточно прийнятий в династію імператорів Японії.

Читайте також: Зеленський в Японії зустрінеться з автором "формули Штайнмаєра" - агентство

Нагадаємо, 21-24 жовтня президент України Володимир Зеленський перебуватиме з робочим візитом у Японії, де візьме участь у церемонії інтронізації імператора Нарухіто.

Програмою візиту передбачено зустрічі глави держави з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, керівниками обох палат парламенту Японії, членами японської парламентської асоціації дружби з Україною, представниками японського бізнесу та іншими. Також заплановано низку двосторонніх зустрічей Зеленського з лідерами зарубіжних країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі