У Туреччині почалися масові арешти блогерів за публікації у Twitter

Поділитися
У Туреччині почалися масові арешти блогерів за публікації у Twitter За "розпалювання заворушень" в Ізмірі заарештовані 24 блогери © hurriyetdailynews.com
Турецький прем'єр назвав соцмережі "порушниками спокою". Блогерів звинувачують у розпалюванні заворушень та знаходять їх через IP-адреси.

На заході Туреччини поліція заарештувала 24 користувачів соціальної мережі Twitter за підозрою в розпалюванні заворушень. Ще 14 блогерів оголошені в розшук.

Прем'єр-міністр країни Реджеп Тайіп Ердоган назвав Twitter "порушником спокою" в державі та джерелом дезінформації. "Соціальні мережі турбують наше суспільство", - заявив він.

Поліція розшукала підозрюваних через їхні IP-адреси, блогери були арештовані прямо у своїх будинках. Всім затриманим не більше 25 років. Їх підозрюють у розпалюванні заворушень та розповсюдженні антиурядової пропаганди.

Ситуація в Туреччині залишається напруженою. На вулицях п'яту добу тривають заворушення. У ніч на 5 червня поліція знову застосувала водомети і сльозогінний газ проти учасників акції протесту, які зібралися на стамбульській площі Таксім - незважаючи на те, що раніше віце-прем'єр Туреччини Бюлент Аринч вибачився перед демонстрантами за неправомірне застосування сили і назвав акцію "справедливою і законною".

У той же час, висловлювання прем'єра Ердогана, який перебуває з візитом у Марокко, були більш різкими. Зокрема, він заявив, що протести "недемократичні" і пообіцяв, що після його повернення "проблеми будуть вирішені".

Бунт у Стамбулі: Демонстранти будують барикади, в мечеті звозять поранених

За час заворушень загинули три людини, понад 3,5 тисячі були затримані, постраждали щонайменше 3195 людей, кілька сотень отримали ураження дихальних шляхів.

Нагадаємо, протести в Туреччині, які загрожують стати найбільшими у сучасній історії країни, почалися у зв'язку з планами влади знищити парк Гези у Стамбулі і побудувати на його місці торгово-розважальний комплекс.

Акція швидко переросла у багатотисячні маніфестації з закликами до відставки уряду і вимогами припинити ісламізацію країни. Хвилювання охопили й інші великі міста Туреччини - Анкарі, Ізмірі, Адану, Анталію, Газіантеп.

Серед демонстрантів представники найрізноманітніших верств суспільства: від підлітків і футбольних фанатів до забезпечених чиновників і бізнесменів. Учасники протестів поширюють заклики і координують свої дії за допомогою соціальних мереж. !zn

Читайте також:

Під час безладів в Туреччині загинули двоє, поранені більше трьох тисяч осіб

МЗС України радить туристам на час забути про відпочинок в Туреччині

Протести в Туреччині: два демонстранти загинули, близько тисячі заарештовано

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі