У Туреччині через карантин ув'язнених переводять на домашній арешт

Поділитися
У Туреччині через карантин ув'язнених переводять на домашній арешт Уряд не випускає політв'язнів © Крим.Реалії
Однак, політв'язням такий дозвіл не видали.

У Туреччині парламент прийняв рішення через коронавірус перевести 90 тисяч ув'язнених, які мають право на дострокове звільнення, на домашній арешт. Відправитися додому дозволили бандитам і вбивцям, однак політв'язнів залишили за ґратами, пише The Guardian.

У вівторок, 31 березня, турецький парламент обговорив правову поправку, згідно з якою 90 тисяч з приблизно 300 тисяч відбуватимуть решту покарання на домашньому арешті. Ранні версії законопроєкту, також охоплювали осіб, які вчинили злочини на сексуальному ґрунті, та осіб, засуджених за насильство за ознакою статі. Але цей пункт скасували після того, як групи із захисту прав жінок почали протестувати.

Законопроєкт пропонує альтернативне утримання або домашній арешт для людей старше 65, тих, хто вже має серйозні захворювання, а також для жінок-ув'язнених з маленькими дітьми. Переведенні ув'язнені можуть мати різні ступені тяжкості вчиненого злочину, однак саме політв'язнів залишили поза списком тих, кого переведуть.

У понеділок, 30 березня, два десятки правозахисних організацій в Туреччині закликали до негайного звільнення журналістів та інших політичних в'язнів, таких як лідер опозиції Селахаттін Демірташ і меценат Осман Кавала, які нині знаходяться під вартою.

В останні роки Туреччина заарештувала тисячі вчених, юристів, журналістів, державних службовців і військовослужбовців, які, за її словами, були частиною незаконного гюленистського руху. Учасників цього руху звинувачують у невдалому перевороті у 2016 році. Також були заарештовані курдські активісти та політики, яких звинувачують у зв'язках із забороненою Робочою партією Курдистану (РПК).

Зараз турецькі в'язниці сильно переповнені. "Заповненість" камер в Туреччині оцінюють у 121%, в найближчому часі Анкара планує побудувати 100 нових в'язниць.

Ув'язненим доводиться платити за все під час утримання у в'язницях: туалетний папір, мило, шампунь і т. д.

"Ми ходимо в душ тільки два рази в тиждень. В таких умовах неможливо займатися дистанціюванням або дотримуватися правил гігієни", - розповів один з політв'язнів.

Проте в останніх новинах країни повідомлялося, що ув'язненим в Туреччині тепер доводиться платити 17 лір (2,09 фунта стерлінгів) за маски для обличчя, а правозахисна група "Юристи за свободу" у своєму звіті повідомила, що ув'язнені скаржилися, що не весь тюремний персонал носить захисні маски та рукавички.

Коронавірус також поглиблює кризу свободи слова в Туреччині. Міжнародна організація "Репортери без кордонів" заявила, що сім журналістів були заарештовані за те, що вони висвітлювали пандемію, і були звинувачені в "поширенні паніки", а 385 осіб перебувають під слідством за критичні пости в соціальних мережах.

Раніше резидент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив під час засідання уряду, що вводити карантин у країні не потрібно з економічних міркувань. Президент також закликав громадян дотримуватися особистий карантин, однак підкреслив, що для держави важливіше за все не нашкодити національній економіці.

Туреччина намагалася перешкодити поширенню коронавірусу з кінця лютого, коли було закрито кордон з Іраном. Однак 11 березня на території Туреччини з'явився перший заражений. Зараз в Туреччині 13 531 людина, заражена коронавірусом, 214 людей померло.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі