У Судані військові та опозиція домовилися про тимчасовий уряд

Поділитися
У Судані військові та опозиція домовилися про тимчасовий уряд 12 квітня внаслідок військового перевороту від влади був відсторонений багаторічний президент Судану Омар аль-Башир © Обозреватель
Минулого місяця в результаті військового перевороту від влади був відсторонений багаторічний президент Судану Омар аль-Башир.

Військова влада і громадянська опозиція в Судані змогли домовитися про перехідний період після повалення багаторічного авторитарного президента Омара аль-Башира та формування тимчасової урядової ради. Обидві сторони погодилися на трирічний термін перехідного періоду, розповів представник військової ради рано вранці в середу, 15 травня, передає DW.

Протягом 24 годин також буде вирішене питання про формування нової урядової ради, до якої увійдуть як представники військових, так і громадянської опозиції.

Угоду уклали через місяць після того, як військові помістили аль-Башира спочатку під домашній арешт, а потім до в'язниці для особливо небезпечних злочинців. Цьому передували масові протести, які тривали з грудня 2018 року, і не припинилися після путчу.

Громадянська опозиція Судану є широкою коаліцією різних угрупувань і партій, одна з найбільших і найкраще організованих - "Суданська асоціація професіоналів" (САП), що ініціювала масові виступи проти аль-Башира. Різні протестні групи і організації об'єднує "Альянс за свободу і зміни". Лідери опозиції вимагали від військових реорганізації існуючого апарату безпеки і розпуску партії "Національний конгрес", яка правила раніше.

Раніше повідомлялося, що прокуратура Судану висунула проти екс-президента країни обвинувачення в підбурюванні до насильства і співучасті у вбивстві учасників демонстрацій протесту. Проти аль-Башира також ведеться розслідування за підозрою у відмиванні грошей і корупції.

Омар аль-Башир прийшов до влади в 1989 році після путчу. Міжнародний кримінальний суд в Гаазі оголосив його в розшук за підозрою в скоєнні військових злочинів і організації геноциду в суданській провінції Дарфур. За даними ООН, з початку конфлікту в 2003 році там загинули 300 тисяч людей. Нова суданська влада заявила, що не видаватиме суду поваленого президента, натомість судитиме його на батьківщині.

Режим аль-Башира був дуже дружний з Кремлем, який може виявитися в програші в результаті військового перевороту – не так давно Хартум пропонував Москві місце під військову базу на узбережжі Червоного моря.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі