У Судані стався військовий заколот, президент країни під арештом

Фото
Поділитися
Владу в країні взяли до своїх рук військові, президент та низка вищих чиновників країни під арештом, створено тимчасову військову раду.

В Судані, де з грудня не припинялися акції протесту проти чинного президента країни Омара аль-Башира, 11 квітня стався військовий заколот; столицю країни Хартум контролюють військові, що захопили палац президента та будівлю державної телерадіомовної компанії у Омдурмані, місті-супутнику суданської столиці, передає телеканал Al-Hadath.

Оголошено про створення тимчасової військової ради, яка буде керувати країною у перехідний період – як мінімум, протягом одного року. Телеканали країни анонсували найближчим часом брифінг представників міністерства оборони Судану, на якому будуть надані роз'яснення зі стану в країні. В даний момент у Хартумі проводиться екстрене засідання верховного командування збройних сил держави.

Військові закликали жителів суданської столиці без необхідності не виходити зі своїх будинків. Вулиці патрулюються значними силами військовослужбовців за підтримки бронетехніки, міжнародний аеропорт Хартума закритий. Над містом помічена бойова авіація.

Відомо, що Омар аль-Башир, 75-річний президент Судану, перебуває під арештом у президентському палаці, який контролюється військовими; за деякими даними, його змусили піти у відставку. Заарештований і міністр оборони країни. Журналіст "Голосу Америки" Харун Маруф у своєму Twitter повідомив про арешт екс-віце-президента Алі Османа Таха, Ахмеда Харуна, голови партії "Національний конгрес" і губернатора Хартума Абдула Рахіма Мухаммеда Хусейна.

Обозреватель

Омар аль-Башир керував Суданом протягом 30 років. До влади він прийшов також в результаті військового заколоту; за час правління аль-Башира Судан перетворився на корумповану злиденну країну із розореною економікою, незважаючи на те, що володіє великими запасами нафти. Режим аль-Башира був дуже дружний з Кремлем, який може виявитися в програші у результаті військового заколоту – нещодавно Хартум пропонував Москві місце під військову базу на узбережжі Червоного моря.

Детальніше про кризу в Судані читайте в статті Івана Сагайдачного "Судан: нефтьи кров на благодатній землі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі