У США жінкам дозволили служити в усіх родах військ

Поділитися
У США жінкам дозволили служити в усіх родах військ В американській армії служитимуть жінки-спецназівці © USA Airforce
Мова йде про службу в морській піхоті та військах спеціального призначення.

Міністр оборони США Ештон Картер розпорядився відкрити для жінок посади в американській армії, в тому числі в бойових підрозділах на передовій. "Жодних винятків не буде", - заявив він у четвер, 3 грудня, на прес-конференції в Пентагоні. За словами Картера, реформа буде здійснена протягом 30 днів.

Визнавши наявність фізичних відмінностей між статями, Картер сказав, що багато жінок можуть відповідати суворим фізичним нормам, так само як є і чоловіки, які не можуть їм відповідати.

Це рішення було прийнято за результатами трирічного дослідження, проведеного в усіх родах військ. До 2013 року американки не могли служити в якості військовослужбовців у бойових підрозділах. Зараз для них залишаються закритими морська піхота і спецпідрозділи. Через місяць вони отримають право вступати на службу в ці підрозділи у разі виконання всіх необхідних вимог до фізичної та технічної підготовки.

Президент Барак Обама заявив про те, що американські збройні сили роблять "історичний крок". "Як головнокомандувач я знаю, що ці зміни, як і ті, що були зроблені раніше, зміцнять нашу армію. Збройні сили отримають більш широку можливість вибору. Жінки, які будуть відповідати високим стандартам, що пред'являються до військовослужбовців, отримають нові можливості", - заявив президент Обама.

"На практиці жінки (вже) беруть участь у бойових операціях, - зазначив глава держави. - Коли вони знаходяться в районі бойових дій в таких місцях, як Ірак і Афганістан, вони уразливі, вони отримують поранення, і їх вбивають".

На відміну від інших родів військ, командування морською піхотою закликало Пентагон залишити в силі деякі обмеження на службу жінок в бойових підрозділах, мотивуючи це результатами власного дослідження, згідно з яким, жінки помітно гірше, ніж чоловіки справляються з фізичними навантаженнями, з якими стикаються морські піхотинці. Цей заклик був відкинутий міністром оборони.

Читайте також: Під мобілізацію потрапляють жінки до 50 років - Генштаб

У 2013 році адміністрація президента США Барака Обами виступила з ініціативою в 2016 році дозволити жінкам проходити службу на будь-яких посадах, в тому числі в піхоті, артилерії, бронетанкових військах і спецназі. У той же час Обама надав Пентагону можливість вводити виключення - в тому випадку, якщо буде доведена їх виправданість.

Зараз з 1,4 млн американських військовослужбовців жінки становлять 14 відсотків, або близько 200 тисяч. Більше 37 тисяч з них - офіцери. За час операцій США в Іраку і Афганістані туди були направлені 280 тисяч американських жінок-військовослужбовців. 152 з них загинули. Всього США втратили в Іраку і Афганістані понад 6,6 тисяч осіб.

Заборона на участь жінок у наземних бойових операціях діяла з 1994 року і тепер повністю скасовується за рекомендацією Комітету начальника штабів збройних сил (КНШ) США. Міноборони та КНШ пояснюють необхідність нововведень "змінами в динаміці сучасного бою".

У 2014 році на підводних човнах Королівського військово-морського флоту Великобританії почали служити жінки. У 2015 році представниці прекрасної статі приступили до проходження служби на атомних підводних човнах класу "Вангард". У 2016 році перші британські "амазонки" служитимуть на нових субмаринах типу "Астьют".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі