У США висловили побоювання з приводу дій російської армії в Арктиці

Поділитися
У США висловили побоювання з приводу дій російської армії в Арктиці Уокер зазначив, що між Аляскою і Росією "від землі до землі" всього трохи більше 4 км
Росія нарощує свою військову присутність в Арктиці, в той час як США його скорочують, заявив губернатор Аляски.

У понеділок, 31 серпня, представник Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що у Сполучених Штатів є побоювання щодо дій військових РФ в Арктиці, але вони вважають, що дані питання необхідно вирішувати у співпраці з іншими країнами регіону.

"Можу сказати, що побоювання з приводу дій російських військових є, але це необхідно обговорювати в межах Арктичної ради", - сказав Тонер.

У той же час, губернатор Аляски Білл Вокер наголосив, що Росія нарощує свою військову присутність в Арктиці, в той час як США її скорочують.

"У нас є занепокоєння з приводу скорочення нашого військового потенціалу на Алясці, враховуючи нашу близькість до Росії. Зараз відбувається найбільший зростання ЗС РФ з часів холодної війни. Вони знову відкривають 10 (військових) баз і будують ще чотири, і всі вони (знаходяться) в Арктиці. Так що тут, в середині Північної Атлантики, ми відчуваємо себе незатишно через скорочення нашого військового потенціалу", - сказав губернатор Аляски в розмові з президентом США Бараком Обамою.

Також Уокер зазначив, що між Аляскою і Росією "від землі до землі" всього трохи більше 4 км.

Читайте також: РФ розгорнула в Арктиці зенітні комплекси "Панцир"

Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.

Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі