У США сенатори запропонували Пентагону надати підтримку українським військовим медикам

Поділитися
У США сенатори запропонували Пентагону надати підтримку українським військовим медикам Сенатори Портман і Блументаль є активними учасниками групи підтримки України в Сенаті США © Facebook/United States Senate Sergeant at Arms
Сенатори закликали Джеймса Меттіса профінансувати навчання українських медиків, щоб ті могли якісно доглядати і лікувати поранених українських солдатів.

Сенатори з США Роб Портман і Річард Блументаль закликали американське Міністерство оборони зайнятися фінансуванням програм навчання фахівців з України у сфері охорони здоров'я, які потім будуть займатися лікуванням і реабілітацією поранених українських військовослужбовців, передає "Радіо Свобода".

Лист із таким закликом сенатори направили міністру оборони США Джеймсу Меттісу. У своєму листі сенатори закликали главу військового відомства США звернути особливу увагу на підготовку медиків з України. Це надасть підтримку військової медицини в країні і також допоможе українським військовим, які проходять реабілітацію після отриманих поранень.

"Такі програми нададуть допомогу і продемонструють відданість США підтримці захисту Україною її суверенітету. Краща здатність України займатися пораненими військовими підтримає країну на шляху демократії. Це також відповідає геополітичним інтересам США в регіоні і стане потужним сигналом для Росії про те, що США готові працювати у різних напрямках для забезпечення успіху і стабільності України... Українські військові не тільки будуть мати можливість досягти успіху на полі бою проти Росії, але, залишивши військову службу, вони отримають якісний догляд та лікування, щоб домогтися успіху у цивільному житті", – заявляють американські сенатори у своєму листі.

Російська агресія в Україні триває вже який рік; постійні бойові дії призводять до появи безлічі українських військових, які мають важкі поранення. Велика частина з них при цьому на додаток до ран заробляє на фронті і хвороби - і все це вимагає рішення. Окремо були розглянуті і проблеми психології військовослужбовців на лінії фронту - тут послалися на слова головного військового прокурора України, що понад 550 українських військових, які воювали на Донбасі, здійснили самогубство. Як зазначено у листі, це становить від двох до трьох солдатів на тиждень, таким чином, це більш великі втрати, ніж несуть ЗСУ зараз, зазначає сенатор Портман.

Сенатори закликали Джеймса Меттіса при складанні документів, що стосуються Ініціативи про допомогу українській безпеці на 2018 бюджетний рік, профінансувати навчання українських медиків, щоб ті могли якісно доглядати і лікувати поранених українських солдатів.

Також сенатори відзначили, що законодавство США дозволить використовувати лікувальні потужності Міністерства Оборони США, якщо Україна не зможе забезпечити якісне лікування поранених військовослужбовців.

Допомога у лікуванні та реабілітації військових, які отримали поранення і травми під час бойових дій в Донбасі, Україні надали 20 країн світу, повідомив на брифінгу в Києві начальник лікувально-профілактичного управління Головного військово-медичного управління Міністерства оборони України майор Віктор Приходько.

Зазначимо, цьогоріч у Латвії громадський фонд Latvijas atjaunosanas biedriba планує відкрити центр соціально-психологічної реабілітації українських військовослужбовців, які проходили службу в зоні проведення АТО в Донбасі. На першому етапі запуску центру до нього запросять на реабілітацію 25-30 українських воїнів, на другому – 40-45 бійців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі