У США розсекретили першу доповідь розвідки про аварію на ЧАЕС

Поділитися
У США розсекретили першу доповідь розвідки про аварію на ЧАЕС Розвідка США розсекретила доповідь щодо аварії на ЧАЕС © Радіо Свобода
Зважаючи на серйозність ситуації, у розвідці припускали, що евакуацію було розпочато негайно.

Національний архів безпеки США оприлюднив розсекречений звіт американської розвідки щодо вибуху на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року.

Асистент із питань розвідки та досліджень державного секретаря США Мортон Абрамовіц написав доповідь своєму керівникові Джорджу Шульцу за шість днів після аварії, 2 травня.

У звіті йдеться, зокрема, про ліквідацію пожежі, яка виникла після вибуху реактора, і кількість людей на денній і нічній змінах, виходячи з чого у розвідці намагаються оцінити кількість загиблих.

"На нічній зміні чергують 25-35 людей. Кількість людей біля реактора вдень могла налічувати до 200, а вночі – 50-70, адже 3-й та 4-й енергоблоки розташовані близько один до одного", - йдеться у документі.

У ньому ж наголошується, що вночі 26 квітня у безпосередній близькості до зруйнованого вибухом реактора могли знаходитися близько 100 осіб. З огляду на масштаби руйнування, у розвідці припускають, що всі, хто був поблизу 4-го енергоблоку ЧАЕС, загинули.

"На знімках видно пожежні бригади біля реактора, це значить, що для реагування були залучені додаткові ресурси", - цитує звіт "Новое время".

Зважаючи на серйозність аварії, у розвідці США повідомляють, що були впевнені, що негайна евакуація вже була оголошена, але її не відбулось.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії.

Через катастрофу із сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель. Також до кінця 1986 року було евакуйовано близько 116 тисяч жителів зі 188 населених пунктів, що потрапили в "зону відчуження". Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним "саркофагом".

Дані про загиблих під час Чорнобильської катастрофи дуже відрізняються. Найбільше постраждали працівники станції, а також рятувальники. Більшість з них отримали смертельні дози опромінення. Ще 600 тисяч ліквідаторів наслідків катастрофи отримали серйозні дози опромінення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі