У США оприлюднено план протистояння РФ і Китаю в Африці

Поділитися
У США оприлюднено план протистояння РФ і Китаю в Африці Болтон розкритикував Росію і Китай за методи, якими ті посилюють свій вплив в Африці © Wikimedia commons
Сполучені Штати мають намір приділити підвищену увагу до цього регіону.

Вашингтон планує відтепер приділяти значно більше уваги протистоянню Росії та Китаю в Африці - адміністрація Трампа розробила стратегію, яка у цьому регіоні зосередиться на торгівлі, просуванні американських технологій та боротьбі з тероризмом, заявив радник з національної безпеки президента США Джон Болтон, передає "Голос Америки".

"Економічні зусилля Сполучених Штатів будуть зосереджуватися на африканських урядах, які діють як стратегічні партнери і намагаються покращувати керівництво і прозорі ділові практики", - зазначив Болтон.

Болтон засудив дії РФ і Китаю в Африці, заявивши, що вони "умисно і агресивно" намагаються отримати економічні переваги над США в регіоні. Зокрема, він заявив, що Росія продовжує "продавати зброю і енергоресурси за голоси в ООН" і добувати "природні ресурси регіону для власної вигоди".

"Болтон розкритикував Росію за дії щодо зміцнення свого впливу в Африці без поваги до правових норм і за використання економічних важелів для того, щоб отримати підтримку від цих країн в ООН", - йдеться у повідомленні.

Китай, за версією Болтона, діє іншими методами - грає на корумпованості місцевих урядів, нерівноправних угодах і видачі кредитів.

"Болтон розкритикував Китай за "хабарництво, укладення непрозорих угод і використання боргової політики, щоб зробити Африку заручницею бажань і вимог Пекіна", - додало видання.

Нагадаємо, з осені 2017 року Росія надає підтримку режиму Туадеры в ЦАР, постачає йому зброю і військову техніку. Крім того, в ЦАР були офіційно відправлено п'ять військових фахівців і 170 так званих "громадських інструкторів". Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, мова йде про бойовиках ПВК "Вагнера", які брали участь у бойових діях в Сирії та Донбасі.

РФ піднімала в ООН питання скасування поставок озброєнь в ЦАР, на території якої з 2013 року триває збройний конфлікт.

У 2013 році влада в ЦАР, більшість населення якої складають християни, захопила мусульманська угруповання "Селека". Партизанську боротьбу проти неї почали вести християни з загонів "Антибалака". Жертвами збройного конфлікту стали сотні мирних жителів.

У 2014 році "Селека" під тиском міжнародного співтовариства передала владу перехідному уряду. Однак, незважаючи на присутність миротворців ООН, бойові дії в ЦАР не припинилися. Уряд не контролює всю територію країни, періодично відбуваються напади на лікарні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі