У США облили фарбою пам'ятник Христофору Колумбу і назвали День Колумба "святом геноциду"

Поділитися
У США облили фарбою пам'ятник Христофору Колумбу і назвали День Колумба "святом геноциду" Пам'ятник швидко очистили від фарби, вандалів поки не знайшли
Кілька сотень років не послабили негативне ставлення корінного населення до колонізаторів

Під час свята на честь відомого мореплавця Христофора Колумба, відомого як День Колумба, у американських містах Сан-Франциско і Провіденс невідомі облили червоною фарбою пам'ятники мандрівникові.

На пам'ятнику в Сан-Франциско написали: "Знищіть всі пам'ятники геноциду і убийте всіх колонізаторів", а до монумента в Провіденсі прикували табличку зі словами: "Припинити святкування геноциду" і написали за допомогою балончика слово "геноцид".

Це не перший випадок вандалізму по відношенню до пам'ятника Христофору Колумбу. Пам'ятник Колумбу в місті стоїть з 1893 року і є пам'яткою. У 2017 році його також облили фарбою. Нащадки корінних жителів зазначили, що розуміють наміри і почуття тих, хто це зробив, але не схвалюють проявів вандалізму.

Раніше ініціативні групи пропонували День Колумба перейменувати в День корінних народів. До речі, Сан-Франциско - одне з декількох міст Америки, які відзначають саме День корінних народів.

Нагадаємо, 2 червня в Харкові під час пікету з'їзду партії "Довіряй дєлам" у Палаці Спорту активісти знесли пам'ятник Жукову на проспекті Петра Григоренка. За цим фактом поліція відкрила дві кримінальні справи.

Наступного дня прес-секретар президента Юлія Мендель заявила, що закон про декомунізацію містить певну правову колізію. Вона також повідомила, що Володимир Зеленський закликає владу Харкова цю колізію "з'ясувати" шляхом "чітких обговорень з громадськістю".

Однак в Українському інституті національної пам'яті вказали на відсутність таких колізій. Закон відносить до символів комуністичного режиму осіб, які обіймали керівні посади, а Жуков був першим заступником народного комісара оборони і міністром оборони СРСР у 1942-1944 і 1955-1957 роках, нагадали в УІНП.

Бажання втручатися в справи сусідніх суверенних держав традиційно продемонструвала і Росія. Президент РФ Володимир Путін, коментуючи знесення погруддя Жукову в Харкові, традиційно згадав про нібито "героїзацію нацизму" у Східній Європі. Але не вказав назв країн. А речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що пам'ятник катові українців "уособлює боротьбу всіх народів СРСР проти фашистської Німеччини".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі