У США легалізували видобуток корисних копалин на астероїдах

Поділитися
У США легалізували видобуток корисних копалин на астероїдах У США дві компанії лобіюють видобуток мінералів у космосі © @sciencespacerobots.com
Ухвалення закону позитивним чином позначиться на розвитку приватних космічних компаній.

Конгрес США ухвалив законопроект, згідно з яким американські компанії можуть вести видобуток ресурсів на космічних тілах. Крім цього, документ регламентує продовження термінів використання МКС з боку США до 2024 року. Текст документа опублікований на сайті Палати з комерції, науки і транспорту.

Американські сенатори впевнені, що ухвалення законопроекту сприятиме розвитку економіки США та інноваційної складової американських компаній, ставши "ключовою віхою" в освоєнні космосу.

Лідер республіканської більшості в палаті представників Конгресу Кевін Маккарті зазначив, що закон дасть американцям, які готові вкладати кошти у видобуток корисних копалин на астероїдах, юридичну визначеність і можливість реалізовувати подібні починання.

Голова комітету нижньої палати з питань науки Ламар Сміт висловив упевненість в тому, що ухвалення закону сприятиме розвитку приватних космічних компаній, а повністю оцінити його значимість можна буде після десятків років.

Ухвалення законопроекту лобіювала створена в США компанія Planetary Resources. Її засновники планують використовувати безпілотні космічні кораблі для видобутку хімічних компонентів палива, дорогоцінних металів, включаючи золото і платину, а також воду. До 2020 року вони розраховують створити в космосі "сховище палива".

У компанії впевнені, що в космосі практично у незліченних кількостях знаходяться рідкісні на Землі метали і мінерали, а з приблизно 9 тисяч відомих навколоземних астероїдів 1,5 тисячі за енерговитратами досягти так само легко, як дістатися до Місяця.

У 2013 році у Planetary Resources з'явився конкурент - Deep Space Industries. Перші апарати компанії, що отримали назву FireFly, масою 25 кілограмів будуть запускатися в космос вже в 2015 році. Їх метою стане геологічна розвідка. Наступним етапом будуть автономні системи DragonFly, які почнуть літати з 2016 року. Вони будуть доставляти на Землю астероїди масою до 45 кілограмів. Обкатка систем триватиме до 2020 року. Після цього почнеться повноцінна комерційна експлуатація апаратів.

Засновником та керівником компанії Deep Space Industries став Рік Тамлінсон, який брав участь в організації першого польоту космічного туриста і створення фонду X-Prize для підтримки ризикованих проектів, а також створив першу в світі компанію з серійного виробництва космічних скафандрів.

Дослідники NASA в майбутньому за допомогою технології гравітаційного буксира планують захопити астероїд масою в 500 тонн, помістити його на навколомісячну орбіту і побудувати там космічну станцію, на якій астронавти зможуть зробити дозаправку на шляху до Марса.

29 жовтня Білий дім заявив про створення національної стратегії космічної погоди. Уряд має намір уникнути втрат від катастрофічних магнітних бур.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі